#10 Szóstki Kolejki

08/09/2020

Dziesiąta odsłona cyklu SZÓSTEK KOLEJKI przed Wami. Przedstawiamy najbardziej wyróżniającą się (naszym zdaniem) szóstkę każdej z lig.

ELIT I Liga

Daniel Piecyk – z pewnością nie był to mecz, w którym Daniel napocił się przez pełne 40 minut. Jednak stwierdzić, że wtedy kiedy musiał to pomagał drużynie, to stwierdzić za mało. Fantastycznie obronił rzut karny w 18. minucie przy stanie 2:1, a w końcówce uchronił HYABAK od nerwowej końcówki.

Michał Albinowski – druga połowa półfinału Papadensy – MITRA to mało klarownych okazji z obu stron. Do tego faktu przyczyniał się m.in. obrońca Szarych Michał, który jak zwykle dał dużo jakości w grze pod własnym polem karnym. Gracz z nrem 64 na plecach w 11. minucie świetnie urwał się rywalowi przy rzucie rożnym i trafił na 2:0.

Sebastian Urbańczyk – tuż po golu Michała zaczęła w końcu trafiać także MITRA. Obie bramki Białych, które przyniosły wyrównanie to zasługa aktywnego od pierwszego gwizdka Sebastiana. Najpierw trafił on w słupek, a za kilka sekund po niemal identycznej próbie piłka znalazła się już w siatce. Po chwili dołożył asystę z rzutu rożnego.

Tomasz Kolibowski – obok wspomnianego wyżej bramkarza Błękitnych, bezsprzecznie bohater półfinału z OMS. Tomasz strzelił trzy pierwsze gole dla drużyny HYABAK, a trzeciego z nich na 3:1 dającego oddech ekipie zanotował po firmowym zejściu na prawą nogę.

Sebastian Sypniewski – jego Green Hills Investment dosyć wolno rozpędzało się w meczu z kael Architektami. „Czarno-Seledynowym” jednak wiatru w żagle dodał piękny gol od poprzeczki Sebastiana z 15. minuty. W późniejszych fragmentach kapitan GHI skompletował hat-tricka i zaliczył asystę.

Paweł Pitala – napastnik DT. w 6. minucie po bardzo przytomnym zachowaniu na środku boiska stanął oko w oko z golkiperem Fizjoterapii. Jak przystało na tak klasowego snajpera jak Paweł, strzelił on gola. W ostatnich 10 minutach meczu dołożył kolejne dwa, co oznaczało hat-tricka. Brawo!

ELIT II Liga

Paweł Antosiak – bramkarz WEDLA po raz enty udowodnił, jak znakomitym jest specjalistą między słupkami. W rywalizacji z BGK wielokrotnie ratował swój zespół przed utratą bramki. Łącznie zaliczył 13 odbitych piłek.

Artur Zdun – Czekoladowi potyczkę z Bankowcami rozstrzygnęli de facto w samej końcówce, strzelając trzy gole w trzech ostatnich minutach. Przy dwóch z nich udział miał Artur. W całym meczu zdobył dwie bramki i miał asystę.

Aleksander Bendkowski – Aleks w 11. minucie półfinału z EY świetnie oskrzydlił akcję lewą stroną, dzięki czemu po chwili mógł zapisać asystę przy golu Macieja Jesionka. Zaś w ostatniej minucie meczu ustalił rezultat gry na 7:2 po bezpośrednim trafieniu z rzutu rożnego!

Krystian Pikuła – napastnik BENEFIT SYSTEMS w 7. minucie starcia z InPost trafił na 2:0, dzięki czemu wydawało się, że Niebiescy mogą sprawić niespodziankę. Tak się jednak nie stało, ale Krystian zaliczył świetny występ – trzy gole i dwie asysty.

Dominik Rajca – chyba nie pomylimy się, jeśli napiszemy, że Dominik to główny sprawca obecności Lionbridge w finale ELIT II Ligi. Grający fenomenalnie przez cały sezon w meczu półfinałowym z ACCENTURE strzelił cztery z pięciu goli dla „Lwów”!

Mikołaj Pekowski – w szalonym meczu BENEFIT SYSTEMS z InPostem padło aż 16 goli. Trzech zawodników biorących udział w tych zawodach ustrzeliło hat-tricki. Jednym z nich był Mikołaj, który dokonał tego na przestrzeni zaledwie sześciu minut.

ELIT III Liga

Tomasz Malczewski – podczas meczu PLL LOT – TOYOTA MH z przyjemnością patrzyło się na rywalizacje „Widlaków” z Tomkiem. Golkiper Lotników bronił fantastycznie, popisując się 12 udanymi interwencjami. To tak naprawdę dzięki niemu Niebiescy tak długo byli na prowadzeniu.

Wojciech Szulc – świetne ogniwa JAR-JAN wyskakują jak kolejne punkty uzyskiwane przez tę drużynę. W meczu z groupM najlepiej pośród Białych zaprezentował się Wojtek. Ustrzelił on hat-tricka, a także zaliczył dwie asysty.

Grzegorz Kostrzewa – rajdy, jakie prezentował Grzegorz, były ozdobą niezwykle zaciętego meczu Auto Partner S.A. kontra PGE S.A. Zawodnik Seledynowych momentalnie potrafił przyspieszyć akcję i minąć rywala. Bardzo dobry występ podkreślił golem oraz asystą.

Patryk Gorgol – pomocnik BIC rozegrał niesamowicie efektywne zawody w bardzo wyrównanym meczu z Office Team. W 29. minucie wespół z Kajem Bergmanem przeprowadził koronkową akcję, przy której asystował. Zaś w ostatnich sekundach dograł z autu do Jarka Komosy, a ten podtrzymał nadzieje Długopisów na tytuł.

Adam Rozwadowski – CRIDO pokonało w czwartek Vienna Life 6:3, a połowę z goli dla Granatowych strzelił Adam. Najpierw wykorzystał cudowne podanie od Jakuba Wysockiego, kilka minut później nie miał problemów z wykończeniem akcji z bliskiej odległości, a w drugiej połowie popisał się dobrym i skutecznym strzałem z prawej nogi.

Mariusz Kurczyński – Mariusz był tym graczem TOYOTY MH, który najczęściej pojedynkował się z Tomaszem Malczewskim. Długo w tej rywalizacji górą był Tomek, ale Mariusz dopiął w końcu swego. Najpierw trafił w 25. minucie, a na sekundy przed końcem zapewnił swojej drużynie remis, skutecznie egzekwując rzut karny.

ELIT IV Liga

Jarosław Dusiński – jak stwierdzili gracze PHILIP MORRIS, COMPENSA ich wykończyła w czwartek. Jednak Nikotynki także oddawali groźne próby, z którymi radzić sobie musiał Jarosław Dusiński. Czynił to znakomicie, bo na 14 strzałów obronił 13.

Paweł Sekita – MVP pewnie wygranego przez LINK4 6:0 meczu z ETV Ulubioną. W 7. minucie dzięki szybkiemu podaniu Pawła z autu Ubezpieczyciele wyszli na prowadzenie. Kilka minut później Paweł pod presją trzech rywali znakomicie sobie z nimi poradził i sam trafił do „sieci”. W drugiej połowie uczynił to po raz drugi.

Mariusz Woda – zacięty mecz DENTAL DOCTOR z X-Trade Brokers był swego rodzaju rollercoasterem dla Mariusza. Z jednej strony mógł on nie dopuścić do straty jednego z goli, a z drugiej sam strzelił dwa. Dołożył także asystę, a zatem miał jednak duży udział w wygranej 6:4.

Łukasz Ciołecki – kiedy MARWICK długo przegrywało z SOLLERS CONSULTING wydawało się, że Pomarańczowi nie dadzą rady odmienić losów meczu. Stało się inaczej. Łukasz – najlepszy zawodnik wicelidera w tym spotkaniu – strzelił gola po świetnej akcji, a w całych zawodach zapisał również na swoim koncie dwie asysty.

Jaroslaw Afenkin – ależ to jest bohater Konsultantów. W poprzednim tygodniu cztery gole przeciwko AGFIE, a w ostatni czwartek piekielnie ważny hat-trick przeciwko MARWICK. Jaroslaw zdobył dwie pierwsze bramki w tym hicie, przy drugiej z nich świetnie uderzając z lewej nogi. W ostatniej minucie trafił na 4:4, dzięki czemu Granatowi zachowali pozycję lidera.

Gijs Beenker – Poligraficy w końcu wrócili na zwycięską ścieżkę. Jednak sprawę wygranej z The Blues załatwili tak naprawdę w samej końcówce. Gijs w 36. minucie przechwycił piłkę, zagrał do Piotra Grduszaka, a ten trafił na 3:1. Dwie minuty później kapitalnie huknął z rzutu wolnego, ustalając wynik spotkania.

ELIT V Liga

Patryk Pohorecki – mimo że przy jednej z dwóch bramek dla rywali mógł się zachować lepiej, to jednak bilans udanych i nieudanych interwencji wychodzi Patrykowi zdecydowanie na plus. Dzięki 20 skutecznym obronom POLSAT MEDIA mogło doprowadzić do wyrównania w ostatniej minucie.

Mateusz Sadurski – do 27. minuty starcia W17 z AUTO MOTO TEAM było 1:0 dla Bordowych. Od tego momentu Meblarze w przeciągu czterech minut znacząco uciekli oponentom. Strzelili trzy gole, przy których to wszystkich udział miał Mateusz. Zaliczył dwie asysty, a po chwili dołożył trafienie zza pola karnego.

Paweł Szypulski – zawodnik z nrem 13 na plecach jak zwykle zagwarantował drużynie MENARD spokój pod własną bramką. W 3. minucie meczu ze STANDARD CHARTERED popisał się świetną asystą. Natomiast kilka minut po przerwie strzelił gola na 6:3.

Rafał Dziedzic – w wygranym przez BOLT meczu z Multiconsult 8:1 Przewoźnicy zapewnili sobie mistrzostwo. Rafał, zdobywając cztery bramki bardzo przybliżył się do korony króla strzelców. Łącznie ma 18 goli, mając pięć przewagi nad zawodnikiem, który może jeszcze poprawić swój dorobek.

Marcin Ciecierski – ofensor MENARD już po 150 sekundach wtorkowego meczu pokazał, że ze swoich warunków fizycznych potrafi korzystać. Gola otwierającego dorobek Czerwonych strzelił głową, a po chwili po uderzeniu z prawej nogi trafił na 2:1. Inżynierowie prowadzenia nie stracili już do ostatniego gwizdka.

Szczepan Rothimmel – filigranowy gracz BOLTA w 5. minucie potyczki z Multiconsult popisał się dokładną wrzutką z rzutu rożnego, która dała mu pierwszą z dwóch asyst. W kolejnych fragmentach dołożył drugie takie zagranie, a także dwa gole.

ELIT VI Liga

Robert Wilczek – jego ROCHE przez pełne 40 minut rywalizacji z CHEILEM miało kontrolę na boisku. „Biało-Niebiescy” mieli same pewne punkty w składzie, a pierwszym z nich był Robert. Golkiper ten popisał się aż 21 skutecznymi interwencjami.

Andrzej Szyk – netCompany długo nie mogło dojść do głosu w potyczce z RKS-em. Jednak w drugiej połowie Niebiescy w przeciągu dziewięciu minut odrobili trzy gole straty. Przy dwóch z nich udział miał Andrzej, który zapisał na swoim koncie gola oraz asystę…

Tomasz Szulik -… jednak te najważniejsze trafienie w spotkaniu zanotował gracz RKS-u Tomasz Szulik. 14 sekund przed ostatnim gwizdkiem zawodnik Czarnych wykorzystał podanie od Adriana Wiktorowskiego i ustalił rezultat na 4:3.

Adrian Cymer – SPICY Mobile w starciu z GHELAMCO długo się męczyło, nie mogąc znaleźć sposobu na strzelenie gola Czarnym. Tę niemoc w bardzo ładnym stylu przełamał Adrian. W ostatniej minucie przed przerwą posłał świetne uderzenie z prawej nogi w długi róg.

Bartosz Miedziński – diament, który spośród całej ELIT VI Ligi świeci latem nad Międzyparkową najjaśniej. Nie ma już chyba takiej metody na strzelenie gola, której Bartosz by nie uskutecznił. Kolejnych pięć trafień przeciwko CHEILOWI sprawia, że napastnik ROCHE w całym sezonie ma ich na koncie 32!

Julian Walczak – napastnik GHELAMCO w przedostatnim spotkaniu sezonu potwierdził dobrą formę, jaką prezentuje przez cały cykl. W meczu z faworyzowanym SPICY Mobile był najlepszym zawodnikiem Czarnych, a w ostatniej minucie strzelił gola na 2:3.