#9 Szóstki Kolejki

23/11/2020

Dziewiąta odsłona cyklu SZÓSTEK KOLEJKI przed Wami. Przedstawiamy najbardziej wyróżniającą się (naszym zdaniem) szóstkę każdej z lig.

ELIT I Liga

Arkadiusz Jurek – WIKTOR pewnie i zasłużenie wygrał z MITRĄ 5:1. Jednak golkiper Niebieskich – Arkadiusz – również musiał się wykazać. Bronił bez zarzutu, interweniując dziewięć razy.

Artur Stachurski – Papadensy na koniec sezonu zasadniczego sprawiły dużą niespodziankę. Szarzy w ostatniej minucie pokonali HYABAK 3:2. Artur przy decydującym trafieniu zanotował asystę z rzutu rożnego, a 13 minut wcześniej strzelił gola.

Wojtek Kłak – kiedy tylko Wojtek pojawia się przy Międzyparkowej, można w ciemno zakładać, że jakość gry WIKTORA jeszcze się podniesie. W rywalizacji z MITRĄ zdobył dwie bramki, w tym po bardzo dobrym uderzeniu z dystansu z lewej nogi.

Jakub Prus – zawodnik ten jest dla ACCENTURE jak tlen. Lider Seledynowych wrócił do składu i w potyczce z Mixamatorem pokazał klasę. Ustrzelił hat-tricka i zanotował dwie asysty. Na szczególne wyróżnienie zasługuje bramka na 2:2.

Mateusz Kocur – snajper KSI Retail już w 5. minucie meczu przeciwko HYABAK pokazał, że dla niego Pasiaki przyjechały tylko i wyłącznie po zwycięstwo i awans do półfinału. Mateusz efektownie wyprzedził rywala i trafił na 1:0. W ostatniej minucie strzelił drugiego i trzeciego gola.

Mikołaj Pekowski – „Peki” w rywalizacji z ETERNISEM zagrał na swoim znanym, dobrym poziomie. Napastnik Green Hills Investment nie zawodził w polu karnym rywali. Po 40 minutach na jego koncie zobaczyliśmy hat-tricka oraz dwie asysty.

ELIT II Liga

Adrian Kloskowski – po raz kolejny kiedy JAR-JAN gra z zespołem z czołówki ELIT II Ligi, to nie traci bramki, gdyż może liczyć na swoją skałę między słupkami. Tak było z WEDLEM, tak było również w środę z MARWICK. Adrian znów zagrał na zero, mimo że rywale uderzali aż 16-krotnie!

Kamil Sulisz – trudno wymarzyć sobie lepszy start meczu, niż miało Lionbridge z Vienna Life. „Lwy” po sześciu minutach prowadziły 3:0, a przy każdej z tych bramek asystował Kamil! W samej końcówce dołożył jeszcze bramkę i został wybrany MVP.

Łukasz Rostkowski – liczbą asyst po raz kolejny w obecnym cyklu błysnął też Łukasz Rostkowski, który z 13 takimi zagraniami prowadzi w klasyfikacji całej ligi. Ofensor HRK S.A. w meczu z EY dograł cztery ostatnie piłki, a także strzelił pięć goli. Brawo Łukasz!

Dariusz Nowak – mało jest chyba w ELIT Lidze drużyn, które tak pragną medali jak WEDEL. Czekoladowi po pokonaniu SLIMSTOCK 6:2 cały czas mają na nie duże szanse. Do bramki Granatowych dwukrotnie trafiał Darek Nowak, czym pomógł swojej ekipie w siódmym zwycięstwie.

Kuba Binerowski – na koniec najlepszych zawodników minionej kolejki bohaterowie hitu, który kończył dziewiątą serię spotkań. Ze strony zwycięzców – InPostu - Kuba Binerowski. Na siedem bramek Paczkomatów zdobył dwie, a przy czterech asystował. Więcej nie musimy dodawać.

Łukasz Skwarko – REGENERUJ.PL całe zawody goniło InPost. Inżynierowie kilkukrotnie zbliżali się na jedną bramkę do oponentów, ale ostatecznie ulegli 5:7. Wszystkie pięć goli strzelił Łukasz! Ostatni tak bramkostrzelny występ zanotował na zakończenie poprzedniego cyklu.

ELIT III Liga

Mateusz Latuszek – bohater środowej rywalizacji BENEFIT SYSTEMS z PLL LOT. Golkiper producentów kart MultiSport najpierw obronił rzut karny wykonywany przez Wojciecha Cabaja, a kilka chwil później sam pokonał z „wapna” Tomasza Malczewskiego. Niebiescy wygrali 2:1.

Paweł Czaplicki – Lotnicy nie mieli zbyt wiele szczęścia w minionym tygodniu. Obie potyczki przegrali jedną bramką, z COMPENSĄ 2:3. Ubezpieczyciele wyrównali na 1:1 w 14. minucie. Stało się tak, ponieważ Paweł Czaplicki przyznał, że piłka minęła linię bramkową. Świetna postawa Paweł!

Robert Lechowski – Lease Team rozegrało niezwykle efektywną pierwszą połowę meczu z BOLTEM. Debiutanci w rozgrywkach zdobyli pięć bramek, co wcześniej nie zdarzyło im się nawet na przestrzeni całego meczu. Dwa z tych goli były autorstwa Roberta Lechowskiego.

Piotr Miller – BGK, pokonując w środę Office Team, sprawiło niespodziankę. Bankowcy wygrali 3:2 po bramce w ostatniej minucie. Gola otwierającego wynik, a także decydującego strzelił dla Czerwonych Piotr Miller.

Michał Sieńko – czy to jest ten sezon, kiedy ACER zdobędzie złote medale? Seledynowi w bardzo ważnym meczu wygrali z ORA Warszawa 4:2. Bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem tego spotkania był Michał Sieńko, który ustrzelił hat-tricka.

Artur Epelbaum – z kolei MVP wspominanego już meczu COMPENSA – PLL LOT został Artur Epelbaum z reprezentacji Ubezpieczycieli. To on był autorem bramki z 14. minuty. Artur również dogrywał do Arkadiusza Bagińskiego 17 minut później, gdy ten strzelał na 2:1.

ELIT IV Liga

Marcin Szyda – MENARD w starciu z DENTAL Doctor był skazywany na pożarcie. Czerwoni jednak niemal do samej końcówki przegrywali tylko jedną bramką. Działo się tak, ponieważ wspaniale bronił Marcin, który zanotował 15 skutecznych interwencji.

Marcin Huflejt – THE BLUES po fajnych zawodach odwróciło losy starcia z COCA COLĄ HBC. Niebiescy do przerwy ulegali 1:2, by na koniec zwyciężyć 4:2. Marcin po strzeleniu gola i zanotowaniu dwóch asyst został wybrany MVP. Gratulujemy świetnego występu!

Kamil Kapczyński – LINK4 być może nie zachwyciło w rywalizacji z AGFA, to jednak ponownie Czarni zainkasowali trzy punkty, zwyciężając 5:2. Bramkę na 2:1, po której Ubezpieczyciele pierwszy raz wyszli na prowadzenie, oraz ostatnią na 5:2, zdobył właśnie Kamil.

Vakho Tavdgiridze – RENMO rozbiło AVON aż 14:2, dzięki czemu Pomarańczowi awansowali już na piąte miejsce w tabeli. W potyczce tej błysnęło kilku zawodników, a jednym z nich był Vakho Tavdgiridze, który strzelił cztery gole i zanotował dwie asysty.

Jacek Wasak – ekipie DENTAL Doctor wynik meczu z MENARD udało się otworzyć w 13. minucie. Przy trafieniu Artura Jakutowicza z prawego skrzydła asystował Jacek Wasak. W końcówce Jacek strzelił także gola.

Michał Wróblewski – PHILIP MORRIS mecz z MANTYKS.PL miało pod pełną kontrolą. Nikotynki zwyciężyły 7:2, dzięki czemu nadal liczą się w rywalizacji o podium. Cztery z siedmiu goli strzelił Michał Wróblewski. Napastnik ten dołożył także asystę.

ELIT V Liga

Robert Wilczek – Furduncio Brazil już na 99% wygra rozgrywki ELIT V Ligi. Mając takiego specjalistę w bramce jak Robert, w ogóle się temu nie dziwimy. Brazylijski team rozegrał we wtorek dwa mecze, w których Robert puścił tylko pięć bramek, zaś udanych interwencji zanotował multum.

Paweł Wesołowski – Ebury Polska wygrało z Multiconsult 5:3, dzięki czemu Biznesmeni odnieśli czwarte zwycięstwo w sezonie. Najlepszym zawodnikiem tego meczu był Paweł Wesołowski, który zdobył bramkę oraz miał dwie asysty.

Kamil Mazurkiewicz – nie tak dawno pisaliśmy, że MOBILNY SKUP TELEFONÓW to ekipa z potencjałem na podium. Seledynowi wygrali z AUTO MOTO Team 6:2 i mają realne szanse, by na koniec cyklu uplasować się na trzeciej pozycji. W pojedynku z „Samochodziarzami” błysnął Kamil Mazurkiewicz, który ustrzelił hat-tricka.

Adrian Nadratowski – nieco wyżej pisaliśmy, że Robert Wilczek to specjalista najwyższej klasy. Aby go pokonać, naprawdę trzeba się postarać, co uczynił też Adrian Nadratowski. Zawodnik ETV Ulubionej pokonał Roberta po świetnym uderzeniu z ostrego kąta. Ofensor ten napsuł sporo krwi rywalom z Brazylii…

Holkan Jimenez -…jednak na tych w dalszym ciągu nie ma mocnych. Zawodnicy w czarnych trykotach najpierw namęczyli się z Ulubieńcami, wygrywając 5:3, a później nadspodziewanie łatwo pokonali SPICY Mobile 10:2. Holkan był najlepszym zawodnikiem tego drugiego meczu, a łącznie w obu strzelił trzy gole i miał jedną asystę.

Kamil Łukasik – najbardziej szalone zawody dziewiątej kolejki (być może spośród wszystkich szczebli) dostarczyli gracze PANASONIC oraz RIDERS Express. Po bramce w ostatniej sekundzie ci pierwsi wygrali 8:7. Autorem jej był Kamil Łukasik, który w tym momencie skompletował hat-tricka.

ELIT VI Liga

Artur Pręgowski – bramkarz MAZOWSZA drugi raz z rzędu melduje się w szóstce tygodnia. Golkiper Czerwonych występem przeciwko KANTAR Polska w pełni na to zasłużył. W 34. minucie obronił rzut karny, a przez cały mecz 19 innych strzałów oponentów.

Jacek Józwiak – Group One pewnym krokiem zmierza w kierunku mistrzostwa ELIT VI Ligi. Niebiescy we wtorek wysoko wygrali z EULER HERMES 10:1. Jacek był w tym spotkaniu wyróżniającą się postacią, a swój występ okrasił dwoma golami.

Bartek Rokicki – kolejna postać, która sprawiła, że MAZOWSZE w minionym tygodniu wzbogaciło się o cztery punkty. Bartek w meczu z KANTAR Polska trafił w 10. minucie na 2:0, a dwa dni później w wygranym spotkaniu z RKS-em Huwdu 8:0 brał udział przy trzech golach swojej ekipy (bramka+dwie asysty).

Bartosz Czarnecki – chyba najbardziej dynamiczny zawodnik CHEILA po raz kolejny pomógł Czarnym zgarnąć trzy punkty. Tym razem ekipa z Marynarskiej pokonała SkyNet 9:5, a Bartosz ustrzelił hat-tricka i miał asystę.

Bartek Kisielewski – STOCK również wygrał swoje spotkanie. Producenci alkoholi zwyciężyli z METTLER TOLEDO 11:1. „Kisiel” wykręcił znakomite statystyki – pięć bramek oraz dwie asysty. W całym sezonie ma 13 ostatnich podań i prowadzi w tej klasyfikacji.

Michał Żurowski – przez długi czas wydawało się, że KANTAR Polska mecz z MAZOWSZEM zakończy bez punktów. Badacze Opinii obudzili się jednak w końcówce. Bohaterem Białych został Michał Żurowski, który asystował przy obu golach kolegów. Bramki te dały remis 2:2.