#10 DZIŚ W ELIT LIDZE - CZWARTEK

26/11/2020

W niesłychanie zaciętej i emocjonującej ELIT III Lidze czas na najważniejsze mecze. Z kolei na czwartym szczeblu zobaczymy decydujące być może starcie o najniższym stopniu na podium.

ELIT III Liga
ACER – Office Team
ACER, który ostatnie trzy lata spędził w niższych ligach, w obecnym sezonie ma historyczną szansę na mistrza. Seledynowi notują fenomenalną passę sześciu zwycięstw z rzędu. Dzięki temu do lidera TOYOTA MH tracą dwa punkty, ale od „Widlaków” rozegrali jedno spotkanie mniej. Office Team zaś także rozgrywa bardzo dobry cykl. Biali mają trzy „oczka” mniej, aniżeli dzisiejsi rywale, a zatem dziś mogą ich przeskoczyć w tabeli. Ekipa Leszka Czarkowskiego w ubiegłym tygodniu przegrała bardzo ważny mecz z BGK 2:3, ale nie przekreśliło to szans na podium. Natomiast ACER wygrał z bezpośrednim rywalem o tytuł – ORA Warszawa – 4:2. Hat-tricka ustrzelił wtedy Michał Sieńko. Czy dziś znajdzie sposób na szczelną defensywę Office Teamu? Czy z drugiej strony boiska błyśnie Artur Sampaio? O wszystkim przekonamy się o 20:50.

BOLT – TOYOTA MH
BOLT swoim meczem w poprzedni czwartek dostarczył tyle emocji, że nie powinniśmy prosić o więcej. Przewoźnicy po szalonej pierwszej połowie ulegali Lease Teamowi 4:5, ale ostatecznie zwyciężyli 6:5. Dziś jednak zagrają mecz o gigantycznym ciężarze gatunkowym, więc znów oczekujemy dramaturgii. Zieloni z 18 punktami plasują się na czwartej pozycji. Z kolei TOYOTA MH ma 23 „oczka” i jest liderem. Jednak dla „Widlaków” jest to ostatni mecz w sezonie, a BOLT w przyszłym tygodniu czeka jeszcze potyczka z BGK. Co zatem może się wydarzyć? Jeśli Damian Kalista i spółka pokonają dziś TOYOTĘ MH, to za sześć dni kwestię podium będą mieli w swoich rękach. Jeśli zaś wygrają „Widlaki” z Jaktorowa, to przy porażce bądź remisie ACER, już dziś zostaną mistrzem. Te znakomicie zapowiadające się spotkanie BOLT vs TOYOTA MH rozpocznie się o 22:20.

ELIT IV Liga
X-Trade Brokers – PHILIP MORRIS
Również o 22:20 obejrzymy mecz drużyn, które rywalizują o trzeci stopień podium na czwartym szczeblu. X-Trade Brokers ma 19 punktów i zajmuje trzecie miejsce. PHILIP MORRIS ma trzy „oczka” mniej i plasuje się na czwartej pozycji. Nietrudno zatem policzyć, że jeśli Nikotynki wygrają, to wyprzedzą dzisiejszych rywali. Patrząc na formę obu ekip, to faworytem wydają się Brokerzy. Jeśli jednak Michał Wróblewski z PMI powtórzy swój występ sprzed tygodnia, kiedy to w rywalizacji z MANTYKS.PL strzelił cztery gole, to wydarzyć się może wszystko. Ważna również będzie na pewno gra Amadeusza Lecha, który w ubiegłym tygodniu nie był w komfortowej dyspozycji. Czy po dzisiejszym hicie ELIT IV Ligi drużyny zamienią się miejscami w ligowej tabeli? Odpowiedź już za kilka godzin.