• Poziom: ELIT II liga
  • Dzień: 06.02.2017, Poniedziałek
  • Godzina: 21:05

Mecz sezonu?!

Zakończenie piłkarskiego dnia przyniosło spotkanie w ELIT II Lidze. Mająca na koncie 5 punktów COMPENSA (zwycięstwo i dwa remisy), kontra STANLEY B&D z czterema oczkami na koncie (zwycięstwo i remis). ELIT II Liga w tym sezonie jest pełna ciekawych spotkań, które bardzo często kończą się podziałem punktów i tym razem wyrównany poziom obu zespołów nie pozwolił na inny rezultat.

Pierwsza akcja w spotkaniu? Od razu bramka! Ubezpieczyciele z marszu rzucili się na rywali z całą siłą, wiedząc, że mają wsparcie w ławce rezerwowych (5 rezerwowych przy ani jednym u Narzędziowców). Najpierw uderzenie wprost w Davida Evansa, który niestety piłkę zbił wprost pod nogi Karola Domżały, a ten z bliska otworzył wynik! Minęło 10 sekund, piłka ustawiona dokładnie na środku. Jacek Białas natychmiast uderza i... jest! Bramka dokładnie z połowy w samo okienko! Ubezpieczyciele w szoku, choć nawet im ten strzał się spodobał! Kolejne minuty to lekka przewaga po stronie Białych koszul, lecz wysoki pressing (Alberto Santiago w pierwszej połowie przebiegł najprawdopodobniej  pół-maraton) Narzędziowców sprawiał, że spotkanie cały czas trzymało w napięciu.

Później mieliśmy powtórkę pierwszych dwóch bramek w podobnym odstępie czasu. Najpierw Karol Domżała odegrał w pole karne do Jacka Pyrzanowskiego (świetne wykończenie), a następnie padła kolejna perełka! Grzegorz Sikora po rzucie rożnym w okolicy linii środkowej, a tam Marcin Bochniak huknął nie do obrony! Jacek Białas znów mógł trafić pięknego gola, lecz tym razem jego intencje wyczuł Jarosław Dusiński. Karol Domżała kolejny raz rajdem oszukał rywali i tylko David Evans wie, jak można było go powstrzymać. I chociaż tak doskonałe sytuacje nie przyniosły bramek, to po następnych pięciu minutach było już 3:3! Najpierw Andrzej Pałęga popisał się instynktem "killera" w polu karnym, a następnie Marcin Bochniak dostał wyborne podanie od Jacka Białasa i strzałem w prawy róg wyrównał. Działo się w pierwszej połowie, oj działo!

W drugiej części tempo nawet na moment nie zwolniło! Narzędziowcy co prawda musieli zacząć lekko oszczędzać siły, lecz wciąż pozostawali niezwykle groźni! Najlepszy przykład to poprzeczka - niesamowitego tego dnia - Marcin Bochniaka. Świetnym uderzeniem odpowiedział Jacek Pyrzanowski, ale David Evans nie dawał się zaskoczyć. Najpierw zatrzymał Mateusza Jancika sprytną interwencją na przedpolu, a następnie Andrzeja Pałęgę na linii! Jego vis-a-vis też nie próżnował! Marcin Bochniak przymierzył w lewy dolny róg, a Jarek Dusiński w ostatniej chwili wyciągnął się jak struna i wybił na rzut rożny! W końcu jednak padł gol, Ubezpieczyciele wyszli na prowadzenie! Siedem minut do końca, piłka najpierw trafia w słupek, odbija się od jednego z obrońców, a Artur Epelbaum musiał tylko dostawić nogę! Marcin jednak nie chciał pozwolić, by mecz tak się zakończył. Prawe skrzydło, dokręcenie w lewe okno i... słupek! 20 sekund do końca, cała drużyna Żółto-czarnych w ataku. Marcin na prawym skrzydle, zegar wskazuje 16 sekund i... piłka ląduje idealnie w okienku! Ubezpieczyciele tracą dwa oczka w ostatnich sekundach najlepszego meczu, jaki miałem okazję zobaczyć na boiskach ELIT Ligi!

Zawodnik meczu: Marcin Bochniak [STANLEY B&D]
Dwie z trzech bramek to absolutne perełki. Chociaż na mecz przybył ostatni, to zagrał pierwsze skrzypce. Gol dający wyrównanie w ostatnich sekundach pokazuje to jak Marcin gra zawsze: nie ważne co się dzieje, jaki jest wynik, w jego żyłach płynie lód.