• Poziom: ELIT I liga
  • Dzień: 17.10.2017, Wtorek
  • Godzina: 21:50

Ach to MILLENNIUM!

We wtorkowy wieczór mierzyły się zespoły marzące o mistrzostwie, będące w piłkarskim gazie reprezentacje WIKTOR oraz MILLENNIUM Leasing. Obie bardzo przekonująco zwyciężyły w 3 kolejce, odpowiednio różnicą 6 oraz 5 goli. Było to więc zderzenie topu ELIT I Ligi.

Pierwsze pięć minut to inicjatywa Niebieskich. Adam Białapko i Mateusz Leszek ruszyli z wielkim animuszem i już w 3. minucie snajper wyborowy Oleg Lewicki stanął przed szansą otwarcia wyniku. Silny strzał z lewej strony z dosyć ostrego kąta o centymetry minął dalszy słupek. Chwilę później ze środka pola Adam Białapko wyraźnie przestrzelił. Do głosu doszli grający na biało finansiści z grającym „na ścianę” Mateuszem Sieciechowiczem. W 7. min Paweł Żbikowski otworzył wynik, który 10 minut poźniej podwyższył po odbiorze z lewego skrzydła były bramkarz Maciej Kołakowski. Schemat ofensywnych zagrań Vice Mistrzów sezonu wiosennego jest oparty na dużej mobilności. Silna piłka z obrony od Piotra Gaczyńskiego lub Tomasza Jaczyńskiego przez środek do Mateusza lub przez szybkie boki w postaci Pawła Żbikowskiego lub Tomka Sieciechowicza / Kamila Gregorczyka. Krótkie, szybkie podania kalką zdjęte z piłki halowej. No i kluczowe w tym wszystkim - podłączanie się obrońców do gry ofensywnej. Wymaga to wydolności, szerokiej ławki, mądrych zmian.

Gracze Millennium Leasing mieli tego wieczoru więcej z gry, posiadali piłkę, wymieniali odważne (drylujące obronę) podania, a gdy trzeba było bronić to wracali i w swoim polu karnym przeszkadzało 6 lub 8 nóg. Budowlańcy, w rozmowach przy linii bocznej stwierdzili, że są w tym meczu lepsi…”tylko dziś nie siedzi”. Nie grali źle! Najwyraźniej jednak zeszłotygodniowa wygrana z VITA SPORT nieco zniekształciła im odbiór tego meczu. Niebiescy grali solidnie, ambitnie, ale jednak zbyt zachowawczo. W newralgicznych momentach, gdy trzeba było na pełnym biegu zagrać na 2-3 kontakty, pójść na przebój, zaryzykować to WIKTOR grał tak, aby rywale zwarli szyki, powrócili na pozycje. Super strzelec Oleg był osamotniony, próbował strzelać, jednak albo był blokowany lub nie trafiał. Rywale na tyle uprzykrzyli mu życie, że dopiero w 31. min faul w polu karnym dał klarowną i wykorzystaną szansę.

Po ciekawym meczu na szczycie tabeli górą Finansiści, którzy z kompletem punktów przodują. Kontenerowcy żądni krwi z dwoma porażkami chyba już wyczerpali margines błędu. Teraz zapowiadają same zwycięstwa.

Zawodnik meczu: Tomasz Jaczyński [MILLENNIUM Leasing]
Oglądając Tomka w akcji można się zauroczyć. Człowiek wysoki (min. 187 cm), a jednak z niewiarygodną koordynacją. Gra w obronie, a bierze udział w niemal każdej akcji ofensywnej z licznymi asystami II stopnia. Do tego w pełnym biegu balansem ciała skutecznie wygina sporo młodsze kolana przeciwników. I ten stoicki spokój! Ahhh.