Mecz

3
:
1
(2:1)
  • Sezon: Jesień 2018
  • Poziom: ELIT II Liga
  • Dzień: 26.09.2018, Środa
  • Godzina: 22:20

Hit na koniec dnia

Ekipa występująca w poprzednich sezonach w pomarańczowych trykotach wraca pod banderą BIC i wdziera się do ELIT II Ligi - wygrana z IRGiT TGE to już drugie zwycięstwo z rzędu!

 

Nie da się ukryć, że w Długopisach pozostał styl gry znany z MDG Invest - praktycznie niezmieniony skład, tak samo szybka rozgrywka. Pierwsza bramka padła dzięki współpracy polsko-holenderskiego duetu: już w 4. min Marcin Wilczek zgrał piłkę ze skrzydła do Martjina Homana stojącego na granicy pola karnego, a ten pokonał Kacpra Sędka. Przez dłuższy czas Księgowi grali ze stratą, jednak bardzo intensywnie pracowali nad jej odrobieniem: częstym gościem pod bramką Robbiego Haserta był Marcin Zadrożny, który podczas akcji ofensywnych zamieniał się miejscami z Sewerynem Karolakiem. Właśnie ten duet stał się sprawcą zamieszania przy drugiej bramce, kiedy to Seweryn szybko rozegrał piłkę do Marcina, a ten popisał się wycieńczającym rajdem przez prawie całe boisko i wyrównał wynik. Radość Zielonych nie trwała długo - niecałe 60 sekund później Długopisy znów wyszły na prowadzenie po bramce Marcina Wilczka. 

 

Druga część spotkania to prawdziwy popis piłkarskich możliwości obydwu zespołów. Minimalne prowadzenie Żółtych w każdym momencie mogło zostać odebrane zaledwie jednym golem, dlatego Długopisy w minimalnie większym stopniu, niż na obronie wyniku, koncentrowały się również na powiększeniu prowadzenia. Ostatnie 20 minut to czas, w którym duże uznanie należy się obydwu bramkarzom: to, że przez ponad 20 minut wynik na tablicy się nie zmienił to w dużej mierze ich zasługa. Walka o każdy skrawek boiska trwała nieprzerwanie do 38 minuty, kiedy Filip Polaszek wykorzystał nieuwagę jednego z graczy Zielonych i zabrał mu piłkę spod nóg. Nie było czasu na zastanowienie - Filip wykonał jeden ze swoich słynnych rajdów przez niemal całe boisko i bez problemu pokonał Kacpra Sędka. Na dwie minuty przed końcem Księgowi zostali pozbawieni marzeń o 3 punktach, jednak trzeba im oddać, że wciąż walczyli do samego końca meczu. Biorąc pod uwagę to, że dzień wcześniej rozgrywali inne spotkanie, jesteśmy pod wrażeniem ich formy fizycznej!

 

Plusy:
- rewelacyjny poziom spotkania: stały, bardzo wysoki poziom meczu od pierwszego gwizdka do ostatnich sekund gry
- mała ilość przewinień: wzajemny szacunek na boisku i brak niepotrzebnych fauli - to właśnie ELIT II Liga

 

Minusy:
- końcówka Księgowych: szkoda, że nie udało się odrobić straty, jednak jesteśmy w stanie to zrozumieć przy tak dużym wysiłku. 

 

Zawodnik meczu: Filip Polaszek [BIC]
Piłkarską wizytówką Filipa dalej są jego rajdy - gdy rozpędzi się z piłką bardzo trudno go dogonić, a tym bardziej zatrzymać.

 

Zawodnik Gole Asysty Faule Obrony Samo.
Patryk Gorgol 0 1 0 0% 0
Filip Polaszek 1 0 1 0% 0
Kaj Bergman 1 0 0 0% 0
Mateusz Kozieł 0 0 0 0% 0
Robbie Hasert 0 0 0 92% 0
Martijn Homan 0 0 0 0% 0
Marcin Wilczek 1 1 0 0% 0
Razem: 3 2 1 0
Zawodnik Gole Asysty Faule Obrony Samo.
Piotr Dąbrowski 0 0 0 0% 0
Paweł Dyderski 0 0 0 0% 0
Seweryn Karolak 0 1 0 0% 0
Kacper Sędek 0 0 0 80% 0
Paweł Śliwka 0 0 0 0% 0
Karol Wachnik 0 0 0 0% 0
Marcin Zadrożny 1 0 0 0% 0
Wojtek Folkman 0 0 0 0% 0
Razem: 1 1 0 0
Widzisz błąd w statystykach? Napisz do nas