#10 Szóstki Kolejki

30/11/2020

Dziesiąta odsłona cyklu SZÓSTEK KOLEJKI przed Wami. Przedstawiamy najbardziej wyróżniającą się (naszym zdaniem) szóstkę każdej z lig.

ELIT I Liga

Daniel Nowek – w półfinałowym występie bramkarza KSI Retail nie widać było szansy na choćby najmniejszy błąd. Daniel przeciwko HYABAK zaprezentował to, z czego go znamy od dawna – niesamowitą solidność.

Karol Trzciński – defensor WIKTORA w półfinale z MITRĄ pokazywał rywalom, że gdy on jest na boisku, nie ma możliwości, by wygrać z nim pojedynek 1 na 1. Przez pełne 40 minut skutecznie powstrzymywał zapędy Mateusza Kowalczyka czy Pawła Żwirbli.

Czarek Strąk – jeden z głównych architektów prestiżowego zwycięstwa Papadensów nad Green Hills Investment 5:3. Czarek w 7. minucie po raz pierwszy wyprowadził swój zespół na prowadzenie 2:1. Niespełna pół godziny później świetnie asystował do Bartosza Naliwajko przy bramce na 4:3.

Staszek Buława – wydaje nam się, że Staszek tylko raz stracił piłkę w półfinale z HYABAK i to po własnym błędzie. Rywale nie potrafili mu jej odebrać, gdyż on doskonale wiedział jak się przy niej utrzymywać. Zaliczył do tego asystę oraz skutecznie egzekwował rzut karny.

Karol Gibuła – Fizjoterapia Polska z nawiązką odegrała się Mixamatorowi za porażkę z rundy zasadniczej. Błękitni wygrali z Granatowymi aż 8:2. MVP tego spotkania został wybrany Karol Gibuła, który ustrzelił hat-tricka i miał dwie asysty.

Oleg Lewicki – przedostatnia minuta półfinału WIKTOR – MITRA. Niebiescy prowadzą już 1:0. Oleg po przechwycie wespół z Adamem Białapko zatrzymuje piłkę na linii bocznej, dzięki czemu uruchamia kontratak. Po chwili sam go kończy i jasnym staje się, że WIKTOR zagra w finale.

ELIT II Liga

Paweł Antosiak – nie możemy nachwalić się wspaniałego golkipera WEDLA. Rosły bramkarz Czekoladowych był jednym z dwóch bohaterów zespołu niezwykle istotnego spotkania z InPostem. Paczkomaty po prostu odbijały się od ściany, jaką niezmiennie jest Paweł, który bronił przy ich 19 próbach.

Yevgeniy Antonov – wiemy to już na pewno. MARWICK po wicemistrzostwie na czwartym szczeblu i awansie dwie ligi wyżej, zmagania na zapleczu elity zakończy przynajmniej na piątej pozycji. Pomarańczowi w środowy wieczór bardzo pewnie ograli SOLLERS CONSULTING 9:2, a „Żenia” ustrzelił hat-tricka oraz asystował przy dwóch golach.

Patryk Gorgol – szansę na znalezienie się tuż za MARWICK ma SLIMSTOCK. Granatowi w ostatnią środę zwyciężyli po raz czwarty w obecnym cyklu, pokonując EY 3:0. Patryk Gorgol zdobył dwie bramki – w 22. oraz 40. minucie.

Mateusz Nejman – snajper, co się zowie. Pisaliśmy wyżej, że jednym z dwóch bohaterów WEDLA był Paweł Antosiak. Drugim był absolutnie Mateusz. Skuteczność – to zaprezentował pod polem karnym InPostu, zdobywając wszystkie cztery bramki dla zespołu.

Dominik Rajca – oglądając spotkanie Lionbridge z HRK S.A. sądziliśmy, że będzie to w końcu dzień, kiedy Dominik dobije do 100 asyst. Do tego potrzebował trzech. Trzy zdobył jednak bramki, a ostatnich podań zanotował dwa. Czy w najbliższy czwartek przekroczy magiczną barierę?

Patryk Kostyra – jak grać z obrońcą na plecach? Patryk Kostyra prezentuje. Napastnik JAR-JAN ustrzelił hat-tricka dla Błękitnych w wygranej rywalizacji z REGENERUJ.PL 5:3, która otworzyła ekipie bramy mistrzostwa. Dzień później dołożył też jedno trafienie z kael ARCHITEKTAMI.

ELIT III Liga

Jarosław Kuczyński – PGE nie miało łatwego powrotu na boiska ELIT Ligi. Energetycy na początku mierzyli się z ORA Warszawa, a później z BGK. W obu tych spotkaniach ulegli, ale bramkarz Jarosław był ich doskonałym punktem. Zanotował odpowiednio 18 i 22 skuteczne interwencje.

Jakub Miński – kolejny już raz w obecnym cyklu coś ekstra dane od Jakuba umożliwia wygrać mecz ACEROWI 3:2. Z PLL LOT-em była to świetna asysta, a w czwartek z Office Teamem kapitalna gra w defensywie. Kuba również otworzył wynik meczu w 7. minucie.

Tomasz Welter – BGK w czwartkowy wieczór zainkasowało sześć punktów. Była to w dużej mierze zasługa dwóch Tomaszów. Weltera, ponieważ w rywalizacji z PGE S.A. strzelił gola i zaliczył trzy asysty, dzięki czemu został wybrany MVP, a w starciu z BENEFIT SYSTEMS nie pozwolił na zbyt wiele Niebieskim…

Tomasz Mozga –…Tomasza Mozgi zaś, ponieważ już po raz wtóry udowodnił, jak kapitalnym jest napastnikiem. Goleador BGK swoją kolejną koronę króla strzelców przypieczętował w meczu z PGE S.A., zdobywając sześć bramek. W całym cyklu ma ich 28!

Albert Stankiewicz – jego współpracę z Filipem Domagalskim podziwiamy od blisko trzech miesięcy. Ten duet Adwokatów sprawia, że Biali ciągle mają szanse na mistrzowski tytuł. W czwartek Albert głównie asystował, bo aż trzykrotnie. Zdobył także jedną bramkę.

Grzegorz Kończyński – BOLT miał mieć bardzo trudne zadanie z TOYOTĄ MH. Ba, Przewoźnicy nie byli faworytem tego meczu. Jednak z tak ułożoną lewą nogą Grzegorza po prostu musieli zwyciężyć. Grzegorz raz po raz raczył nas fenomenalnymi uderzeniami lewą stopą, z których wzięło się pięć bramek.

ELIT IV Liga

Bartek Dąbrowski – COCA COLA HBC miała niełatwą przeprawę z DENTAL Doctor. Wszystko, aby Czerwoni liczyli się w niej jak najdłużej, robił Bartek, który już po raz kolejny zagrał bardzo dobre spotkanie. Obronił dziewięć uderzeń przeciwników.

Patryk Kozicki – już tylko jeden malutki kroczek dzieli LINK4 od mistrzostwa ELIT IV Ligi. Ubezpieczyciele w czwartek pewnie pokonali AVON 8:2. Swój udział w tym triumfie miał Patryk, który zdobył dwie bramki i miał jedną asystę.

Paweł Ruszczyk – MENARD wreszcie z pierwszymi punktami! Inżynierowie z Powązkowskiej wygrali z RENMO 4:1. Decydująca była 23. minuta. Wtedy to Paweł Ruszczyk w krótkim odstępie czasu zdobył dwie bramki.

Łukasz Jaroń – najjaśniejsza postać DENTAL Doctor w starciu z COCA COLĄ HBC. Najszybciej grający, najaktywniejszy, podejmujący niemal wyłącznie dobre decyzje. Łukasz swój bardzo dobry występ podkreślił dwoma bramkami i asystą.

Stanley Desir – AGFA z czwartym zwycięstwem w jesiennym sezonie. Poligraficy odprawili z kwitkiem MANTYKS.PL 4:2. Bohaterem białych koszul był Stanley Desir, który trafił dwukrotnie na początku drugiej połowy. Gol z piętki był wyrównujący na 1:1, a z lewej nogi na 2:1.

Michał Wróblewski – skuteczność Michała po raz kolejny okazała się być kluczem do zwycięstwa PHILIP MORRIS, w tym przypadku bardzo ważnego. Nikotynki wygrały z X-Trade Brokers 5:3 i kosztem Brokerów wskoczyli na podium. Michał zdobył dwie bramki, przy obu zachowując stoicki spokój.

ELIT V Liga

Michał Baranowski – spotkanie PANASONIC z Furduncio Brazil było m.in. popisem bramkarzy. Golkiper strzegący bramki Elektroników – Michał Baranowski – wybronił aż 19 uderzeń oponentów z Ameryki Południowej. Został za to wybrany najlepszym zawodnikiem Niebieskich.

Paweł Gliński – RIDERS Express notuje bardzo udaną końcówkę sezonu. Kurierzy w ostatni wtorek sprawili dużą niespodziankę, wygrywając z wicemistrzami – FOREIGNTINĄ – 6:3. Granatowi do przerwy ulegali 0:2, ale m.in. dwie bramki Pawła Glińskiego spowodowały, że zwyciężyli.

Michał Chrzanowski – wyczekiwane od blisko dwóch miesięcy punkty zdobył również Multiconsult. Granatowi nadspodziewanie łatwo poradzili sobie z POLSATEM MEDIA, pokonując Czerwonych 10:3. Przy trzech bramkach Inżynierów asystował MVP spotkania Michał Chrzanowski.

Maciej Sadza – snajper, na którego SPICY Mobile może liczyć zawsze. Marketingowcy dzięki pokonaniu AUTO MOTO Team wciąż mają szanse na podium. Maciej po raz pierwszy gola strzelił w bardzo ważnym momencie – przy stanie 5:5. Druga jego bramka zamknęła rywalizację wynikiem 8:5. Napastnik ten także asystował trzykrotnie.

Kamil Mazurkiewicz – być może najlepszy zawodnik MOBILNEGO SKUPU TELEFONÓW. Kamil w rywalizacji z ETV Ulubioną swoimi świetnymi uderzeniami w 13. i 14. minucie dał Seledynowym przewagę, która tylko była powiększana. W końcówce spotkania skompletował hat-tricka.

Bartosz Miedziński – Furduncio Brazil nadal bez żadnych strat. Ekipa grająca w czarnych trykotach we wtorek pokonała PANASONIC 5:2. Przy czterech bramkach udział miał Bartosz Miedziński (dwa gole i dwie asysty). Swoje umiejętności zaprezentował zwłaszcza przy drugim trafieniu.

ELIT VI Liga

Wiktor Wójcicki – bramkarz STOCKA miał mnóstwo pracy w pierwszej połowie meczu z CHEILEM. To dzięki Wiktorowi producenci alkoholi po 20 minutach przegrywali tylko 1-2. W całym spotkaniu zanotował 15 skutecznych interwencji.

Artur Gontarczyk – KANTAR Polska w najważniejszym meczu sezonu sensacyjnie rozbił Group One 8:3. Wśród Badaczy Opinii znakomicie funkcjonowała defensywa, której ostoją był Artur Gontarczyk. Później złapał kontuzję, ale wrócił na murawę i zdobył bramkę.

Marcin Groda – spokój, opanowanie, dokładne zagrania, mądrość taktyczna – to cechowało filigranowego zawodnika STOCKA. To po jego wejściu na boisko „Granatowo-Czerwoni” zaczęli odmieniać mecz z CHEILEM. Marcin asystował przy bramkach na 3:2 oraz 4:2.

Christoph Lukowski – niemiecki snajper fantastycznie podkreślił swój bardzo dobry sezon na jego zakończenie. Christoph w rywalizacji z GHELAMCO strzelił aż siedem goli! METTLER TOLEDO całe zawody wygrało 9:4.

Tomasz Szulik – ostatni mecz w 2020 roku dobrze będą również wspominać zawodnicy RKS-u Huwdu. Czarni wygrali ze SkyNetem nadspodziewanie wysoko - 12:2! Tomasz Szulik miał udział przy siedmiu bramkach (cztery gole oraz trzy asysty).

Marcin Banasiak – prawdopodobnie najwyższy zawodnik ELIT Ligi był uosobieniem spokojnej gry Group One w ich drugim wtorkowym meczu. Niebiescy pokonali STANLEY BLACK&DECKER 11:2, a Marcin zdobył bramkę oraz przy czterech asystował.