#2 DZIŚ W ELIT LIDZE - ŚRODA

28/04/2021

W 2. kolejce ELIT I Ligi obejrzymy dwa mecze debiutantów z mistrzami.

I Liga
BUSINESS ELITE – KSI Retail
O 20:50 BUSINESS ELITE zmierzy się z KSI Retail. Ci pierwsi znakomicie weszli w rozgrywki, wygrywając w zeszłym tygodniu z Green Hills Investment 8:4. Zawodnicy zza wschodniej granicy pokonali młodych oponentów, mimo tego, że do przerwy ulegali 1:2. KSI Retail zaś to ekipa, która będzie broniła złotych medali wywalczonych w poprzednim sezonie. Szare Pasy jednak nie rozpoczęły dobrze cyklu. Patent na nich znalazła Fizjoterapia Polska, która po kapitalnym spotkaniu wygrała 7:6. Czy nad KSI zatriumfują także gracze BUSINESS ELITE? Czy może mistrzowie otworzą swój dorobek?

WIKTOR – FC IMPULS
Kilka chwil później dyspozycję innego debiutanta sprawdzą wielokrotni mistrzowie. WIKTOR, który w grudniu okazał się gorszy w finale od KSI Retail, przegrywając 4:6, dobrze wszedł w nowy sezon. Niebiescy w znanym sobie, dobrym stylu, pokonali Papadensy 5:2. Po raz enty fenomenalnie zadziałał duet napastników Jerzy Kilon – Oleg Lewicki. Natomiast FC IMPULS to nowa ekipa w ELIT Lidze, która start rozgrywek zaliczyła do udanych. Kolejna ze wschodnioeuropejskich drużyn w I Lidze odprawiła z kwitkiem Mixamator Tur Nieruchomości 7:3. W środę o 21:35 na FC IMPULS czeka jednak prawdopodobnie trudniejsze zadanie. Jak ten zespół zaprezentuje się na tle WIKTORA? Jak Niebiescy spiszą się przeciwko ekipie, której jeszcze nie zna?

II Liga
InPost – WEDEL
Na myśl o tym spotkaniu od razu przypominamy sobie bezpośredni mecz obu ekip z końcówki poprzedniego cyklu. Wtedy to InPost prowadził grę, ale cztery gole Mateusza Nejmana sprawiły, że WEDEL zwyciężył 4:1. Czy to zatem oznacza, że Czekoladowi są faworytem pojedynku? Po pierwszej kolejce obecnego cyklu w lepszej sytuacji jest InPost. Paczkomaty pokonały kael ARCHITEKTÓW 7:3, zaś WEDEL uległ REGENERUJ.pl 2:5. Jaki dorobek punktowy będą miały obie drużyny po tej rywalizacji? Pierwszy gwizdek o 20:50.

MARWICK – ACER
ACER po latach występów w ELIT Lidze w końcówce poprzedniego roku pierwszy raz w historii sięgnął po mistrzostwo. Było to na trzecim szczeblu, a zatem Predatorów czekał zasłużony awans na zaplecze elity. Na inaugurację cyklu Seledynowi odbili się jednak od ACCENTURE, ulegając 1:9. Dzień później MARWICK znalazł się na przeciwległym biegunie. Pomarańczowi spokojnie ograli DENTAL DOCTOR 8:2. Wyżej wymienione rezultaty podpowiadają, że pojedynek wygra MARWICK. Czy to jednak będzie takie oczywiste? Dowiemy się o 21:35.