#3 DZIŚ W ELIT LIDZE - CZWARTEK

22/07/2021

Ostatnie dwie kolejki zaskoczyły nas wynikami wielokrotnie i choć dziś jak zwykle pokusiliśmy się o typowanie faworytów spotkań, to jednak ręki byśmy za nie nie oddali ;)

ELIT III Liga

BGK - CHEIL
Reprezentanci CHEIL po wicemistrzostwie i awansie o dwa szczeble rozgrywkowe nie tracą impetu i jak na razie w pierwszych dwóch meczach grali bez kompleksów wygrywając ze swoimi rywalami. Jedynym ich mankamentem jaki na ten moment jesteśmy w stanie wskazać byłoby wyraźne rozprężenie, które wkrada się po dobrej pierwszej połowie – Czarni nabierają wówczas zgubnej pewności, którą skrzętnie wykorzystują ich rywale. A BGK, z którym dziś przyjdzie się im mierzyć, w dwóch poprzednich meczach pokazało, że walczy do końca i nie umie odpuszczać. Jeśli Czerwoni pojawią się dziś z kompletem swoich obrońców to będziemy spokojni o dobre widowisko, bo w ataku mają pewniaka ;)
Typ: 45/55

LINK4 - EXPLO FC
LINK4 jak na razie jest ekipą, która najwięcej strzela i najmniej traci, i z kompletem punktów po 2 kolejkach zajmuje szczyt tabeli. Najwyraźniej doświadczenie wyciągnięte z gry w naszej lidze już wiele sezonów przynosi oczekiwane efekty, znajomość potencjału rywali też nie stanowi dla nich tajemnicy, ale kluczem do dobrej gry wydaje się być przede wszystkim stały skład, niezmienny od wielu sezonów. Czarni staną dziś naprzeciwko EXPLO FC, beniaminkowi o którym nie możemy jeszcze powiedzieć zbyt wiele, ale wiemy, że to młody i liczny team ambitnych grajków, którzy umieją się zachować w ataku, ale w obronie nie przebierają w środkach. Dziś pytaniem jest – czy wygra ugruntowany kolektyw czy może energiczny i świeży skład z potencjałem?
Typ: 60/40

DENTAL Doctor - AVIATOR
Jeśli zawodnicy AVIATORA myśleli, że zeszłotygodniowe starcie z BGK było dla nich sprawdzianem, to dziś czeka ich matura, a w komisji egzaminacyjnej zasiądzie niebyle kto, bo sam Marek Sanecki wraz z kolegami, którzy już od wielu sezonów krążą pomiędzy ELIT I a III Ligą, więc coś o kopaniu piłki wiedzą. Niemniej, wydaje nam się, że Biało-Niebiescy będą w stanie znaleźć sposób na Czarnych. Z pewnością dużą rolę odegrają dziś bramkarze – Adrian i Tomek, bo zawodników do strzelania w obu ekipach nie powinno zabraknać.
Typ: 53/47

ELIT IV Liga

PANASONIC - Ebury Polska
Od kiedy w bramce Białych Biznesmanów pojawiła się nowa twarz, stanowić oni mogą zagrożenie niemal dla każdego zespołu w tabeli. Dwa wyraźne zwycięstwa pozwalają myśleć, że i dziś nie będzie inaczej – każda pozycja jest pewnie obsadzona, więc 3 pkty wydają się być na wyciągnięcie ręki… O ile PANASONIC nie podejmie rękawicy, a jednak na przestrzeni tych wszystkich sezonów nauczyli nas, że tanio skóry nie sprzedają. U Niebieskich młodość miesza się z doświadczeniem, co może dziś stanowić sprawną mieszankę. Martwimy się jedynie o to, kto dziś zagra między słupkami Elektroników – jeśli tę dziurę uda się zatkać to powinno być meczycho!
Typ: 40/60

GERIATRIC - COCA COLA HBC
Trzeba to otwarcie powiedzieć - Pomarańczowym nie wyszedł wstęp do nowego sezonu, ale nie można też powiedzieć, że w minionych dwóch meczach grali złą piłkę. Dwa pierwsze potknięcia zrzucamy na urlopowe roszady i wierzymy, że będzie już tylko lepiej… Choć dziś rywal przed nimi nietęgi. Coca Cola HBC z pewnością będzie się bić o podium na koniec sezonu i potrzebuje dzisiejszych punktów na przyszłość. Szanse GERIATRIC upatrujemy w tym, że Czerwoni dużo strzelają, ale też dużo bramek tracą, tak jak np. w zeszłotygodniowym meczu z PGE S.A., gdzie w końcówce Energetycy prawie z nimi zremisowali. A zmiana na bramce CCHBC raczej w utrzymaniu lepszego bilansu im nie pomoże.
Typ: 40/60

COMPENSA - FOREIGNTINA
Ubezpieczyciele w tym sezonie mogą nas tylko pozytywnie zaskoczyć. W pierwszym meczu sezonu rozgromili Energetyków 10:5, ale dzisiejszy rywal może okazać się mniej przewidywalny i nieco bardziej wymagający. Jeśli pojawi się dziś młody zaciąg Białych to będziemy spokojni o ciekawy mecz. Pomarańczowi pojawiają się co tydzień nie tak licznie jak ich dzisiejsi rywale, ale może dzięki temu tak dobrze prowadza piłkę między sobą – czasami mniej znaczy więcej.
Typ: 50/50