#11 DZIŚ W ELIT LIDZE - WTOREK

14/09/2021

Kończymy rozdawać punkty. Kto dziś po nie sięgnie i zakończy sezon z uśmiechem na ustach? Zapowiada się emocjonujący wtorkowy wieczór!

ELIT V Liga
MOONFOX – MULTICONSULT
Lisy dziś będą miały ostatnią szansę na utrzymanie się na podium – cel to pokonać Granatowych i potem już tylko obserwować mecze KUKUŁA DISCO, którzy czają się na 4 pozycji. W zeszłym tygodniu MOONFOX mieli przed sobą z pozoru łatwego rywala, ale AGFA okazała się większym problemem niż wskazywały na to liczby w tabeli. Czy dziś znów to oponent wyjdzie z trzema punktami? Tak się składa, że MULTICONSULT w tym sezonie dotychczas dzieli z Poligrafikami taki sam bilans zwycięstw i porażek, i tyle samo punktów. Granatowi z pewnością są w stanie zagrozić okupującym trzecie miejsce Marketingowcom, a brak „medalowego ciśnienia” na pewno będzie im sprzyjał w dzisiejszej potyczce.
Typ: 50/50

CLEANING CREW – KUKUŁA DISCO
Ten mecz może kompletnie przetasować finałowe pozycje na podium. Jeśli CLEANING CREW zwycięży to będą mogli już dziś otwierać mistrzowskiego szampana, ale jeśli nie dadzą rady rywalom to czeka ich, w najgorszym wypadku, „tylko” brąz. KUKUŁA DISCO jest głodna punktów a przed nią jeszcze 3 spotkania w zapasie – jest wielce prawdopodobne, że napsują krwi wyżej notowanym rywalom. Łukasz Siewielec w tym sezonie w końcu odpalił i strzela średnio 2 gole w meczu, Kuba Wojtkielewicz w bramce też lata jak dawniej, więc liczymy na fajerwerki. Czy (Radek) Lipiec się skończył i jedyne złote co będzie z kolegami oglądać to „Polska Jesień”?
Typ: 55/45

ELIT VI Liga
METTLER TOLEDO - STANDARD CHARTERED
W zeszłym tygodniu Błękitni stracili szansę na złote medale w starciu z lepiej dysponowanym CBS WARSAW, które już dziś może się cieszyć z mistrzostwa. Dziś drużyna zwariowanego Luciano stanie przed matematyczną szansą wskoczenia jeszcze na podium, ale jednym z warunków będzie pokonanie, grającego w tym sezonie w kratkę, METTLER TOLEDO. Niebiescy ostatnie dwa mecze przegrali i z pewnością brak nominalnego bramkarza między słupkami się temu przyczynił. Jeśli Kuba powróci z urlopu, a Kacper i Przemek będą strzelać to może uda im się utrzeć nosa ekipie Błękitnych.
Typ: 40/60

EULER HERMES – MAZOWSZE SERCE POLSKI
Pojedynek pretendentów do brązowych medali z przedostatnią reprezentacją w tabeli – co może pójść nie tak? Jak zaznaczaliśmy już wcześniej – takie mecze potrafią być bardzo zdradzieckie, a presja i widmo medali niejedną ekipę odprawiały już z kwitkiem. Mazowsze SP oprócz walki o podium będzie się dziś też ‘bić’ indywidualnie – Kamil Nalewka i Michał Falkiewicz stoją przed szansą na zdobycie tytułów króla strzelców i asyst. Czołówka tych klasyfikacji jest gęsto obsadzona, ale jeśli nerwy ich nie zjedzą to może odtrąbią dziś potrójny sukces? Przekonamy się dopiero przed 23:00.
Typ: 40/60