#7 DZIŚ W ELIT LIDZE - WTOREK

16/11/2021

Rywalizacja w ELIT V i VI Lidze jest bardzo wyrównana, ale być może już dziś się to zmieni.

ELIT V Liga
X-TRADE BROKERS – MANTYKS.PL
Obie drużyn dzieli w tabeli zaledwie jeden punkt, ale jeśli mielibyśmy mierzyć ich potencjał konfrontacją z aktualnym liderem to na jego tle lepiej zaprezentowali się specjaliści od mebli, a Biali zaliczyli dwucyfrową porażkę. Czy w związku z tym dzisiaj możemy spodziewać się równie dużej dysproporcji sił? Swoje ostatnie zwycięstwo XTB odniosło dwa tygodnie temu, więc apetyt na punkty z pewnością u nich wzrósł. Natomiast MANTYKS.PL w minionej kolejce dostał prezent od rywali, którzy nie dojechali na mecz. Doliczone do ich konta ‘darmowe’ 3 oczka i wyczekiwany powrót Artura Fiodorowa do bramki z pewnością podbudują drużynę i pozwolą grać pewniej z przodu.
Typ: 40/60

CLEANING CREW – KUKUŁA DISCO
W tej kolejce może się wiele zmienić na szczycie tabeli, a ten mecz może się do tego przyczynić. Zaraz za liderującymi REH BLUE BROTHERS ciągnie się długi peleton drużyn, które nadal mają szansę na podium. Zwycięstwo z pewnością dałoby ekipie CLEANING CREW bezpieczny dystans od rywali, ale to Dyskotekowcy wybiegną na murawę z większym parciem na bramkę – dzisiejsza porażka bardzo by im utrudniła dalsze starania o TOP3 na koniec rozgrywek, tym bardziej że mecz z Błękitnymi Rehabilitantami dopiero przed nimi.
Typ: 50/50

ELIT VI Liga
PANASONIC – MENARD
Niebiescy w tym sezonie przeżywają liczne problemy kadrowe, czego wypadkową były dwa mecze oddane walkowerem. Musimy przyznać, że zaczęliśmy tracić nadzieję w tę ekipę, ale gdy w końcu powrócili na boisko to pozytywnie zaskoczyli. Zeszłotygodniowe zwycięstwo z wyżej notowanym STANDARD CHARTERED z pewnością dodało skrzydeł Elektronikom, a dziś przed nimi rywal tylko ‘w tabeli’ słabszy od poprzedniego. Wygląda na to, że po trzeciej kolejce tryby w maszynie Czerwono-Białych w końcu przeskoczyły, bo od tamtego czasu ich gra wygląda lepiej. Czy MENARD zwiększy serię zwycięstw do 4 z rzędu?
Typ: 45/55

GRUPA LX – STANDARD CHARTERED
GRUPA LX to pozytywne zaskoczenie jesieni. Panowie dobrze wykorzystali okres wakacyjnych sparingów i pną się do góry tabeli. W ich meczach widać jeszcze drobne błędy i boiskowe nieporozumienia wśród graczy, ale cieszy fakt, że pomimo tych niedociągnięć Biało-Niebiescy stanowią jedną z poważniejszych sił na VI poziomie rozgrywek. Ich dzisiejsi rywale z pewnością będą dziś chcieli odbić sobie zeszłotygodniową przegraną i wybiegną na murawę podwójnie zmotywowani, tym bardziej, że wchodzimy w decydującą fazę sezonu, w której każdy punkt może mieć znaczenie.
Typ: 52/48