#2 DZIŚ W ELIT LIDZE – WTOREK

18/01/2022

Dzisiejsze zestawienia spotkań zapowiadają co najmniej wyrównane zawody. Ambicje niektórych ekip zostały w minionej kolejce nadszarpnięte – wieczorem mogą się zrehabilitować.

ELIT VI LIGA
COCA COLA HBC - ETV Ulubiona
COCA COLA HBC po niezwykle wyrównanym boju musiała uznać wyższość Mantyks.pl. Jednak wiemy na co stać Czerwonych i jeśli tylko zbiorą się optymalnym składem, może to być jedyna porażka w tym sezonie. Na przełamanie trafia im się doskonale znana ekipa – ETV Ulubiona. Uwielbiamy Was Panowie za tę słowność. Przed tygodniem jak obiecaliście w komentarzu, tak zrobiliście. Jednak coś też poszło nie tak. Miał być oklep, a była walka do końca i minimalna porażka 5:6. Jak będzie dzisiaj – szybki oklep i tym razem na drineczka z kolką?
Typ: 60:40

PIŁKAWKA - Kukuła Disco
O 21:25 czeka nas na mecz na pobudzenie. Piłkawka kontra fani dyskotek. Dla „gospodarzy” będzie to debiut w ELIT LIDZE. Ciekawi nas, co koneserzy futbolowej kofeiny pokażą na naszych boiskach. Goście natomiast będą chcieli zmazać plamę po falstarcie z AFC Warszawa. Liczymy, że poziom energetyczny spotkania nas nie zawiedzie i padnie wiele goli. Chociaż o to nie będzie łatwo PIŁKAWCE, bo w bramce Kukuła Disco stanie znany i lubiany Kuba Wojtkielewicz.
Typ: 48:52

ELIT VII LIGA
NAVIGAL - X-Trade Brokers
Zarówno NAVIGAL, jak i X-Trade Brokers weszli w sezon jak po swoje. Informatycy przegrywali 0:1 do przerwy, by ostatecznie wyszarpać wygraną 2:1. Ogromna zasługa w tym Javiera Martineza, który nie dość, że strzelił gola, to jeszcze walczył za trzech. Czujemy, że w tym spotkaniu sporo pracy będzie miał arbiter, ponieważ obie drużyny lubią zagrać na granicy faulu. Come-backiem w pierwszej kolejce popisali się także Brokerzy. Do przerwy bowiem przegrywali 1:2. W drugiej połowie szósty bieg włączył Kuba Wilusz, który łącznie LeasePlanowi zapakował pięć goli. Czy także dziś potwierdzi swoją formę strzelecką? Odpowiedź dostaniemy na Międzyparkowej 4.
Typ: 55:45

LeasePlan - MATCH TRADE
Triumfatorzy ELIT VIII Ligi nie tak wyobrażali sobie awans o klasę wyżej. Panowie z Match Trade, liczyliśmy, że po tym jak w ostatniej kolejce sezonu JESIEŃ 2021 zdobyliście tytuł najlepszej drużyny ELIT VIII Ligi, pokażecie nam ułańską fantazję i sięgnięcie po wygraną na inaugurację. Przyznać musimy, że ta była blisko, bo do przerwy przecież prowadziliście 3:2, ale czegoś zabrakło i to OERLIKON ostatecznie zwyciężył 8:7. Podrażnieni jak Wy są także zawodnicy Biało-pomarańczowych, którzy jak pisaliśmy wyżej, wypuścili wygraną z rąk z X-Trade Brokers. Jesteśmy ciekawi - kto wyjdzie zwycięsko ze starcia dwóch poturbowanych ekip?
Typ: 40:60