(5:0)
  • Sezon: Wiosna 2015
  • Dzień: 21.04.2015, Wtorek

Energetyczna inauguracja

Świetnie zainaugurowali sezon zawodnicy PGE S.A. W pierwszej kolejce ligowych spotkań rozgromili DAFTCODE 8:2, a rywali rozmontował duet Michał MazurkiewiczŁukasz Szabat.

Ostre strzelanie rozpoczął już w pierwszej minucie gry Łukasz Szabat. Wysoki niczym Jan Koller zawodnik PGE S.A. mocnym strzałem nie dał Carlosowi Aceituno żadnych szans na skuteczną interwencję. A to był dopiero początek. Gracze DAFTCODE nie potrafili znaleźć sposobu na zorganizowaną defensywę PGE S.A., w której prym wiedli doświadczeni Leszek Stawski i Marcin Pieczora. Reprezentujący barwy DAFTCODE Carlos Martinez co i rusz imponował wyszkoleniem technicznym, ale to było za mało – trzeba było przyspieszyć grę, o czym doskonale wiedzieli energetycy. Jeszcze przed upływem 10. minuty gry na tablicy widniał rezultat 4:0. Na listę strzelców wpisali się Stawski, po raz kolejny Szabat i Michał Mazurkiewicz, który pewnie wykorzystał rzut karny. To właśnie ten ostatni w 16. minucie asystował Szabatowi i do przerwy było już 5:0.

Wysokie prowadzenie nieco rozluźniło energetyków i w drugiej części meczu DAFTCODE zdobyło dwie bramki. To było jednak za mało – rozumiejący się doskonale, niczym swego czasu w Deportivo La Coruna Roy Makaay z Diego Tristanem, Michał Mazurkiewicz z Łukaszem Szabatem co i rusz siali popłoch w defensywie DAFTCODE. Po przerwie energetycy za sprawą Stawskiego, Mazurkiewicza i Macieja Janowskiego dorzucili jeszcze trzy gole i pierwsze ligowe zwycięstwo PGE S.A. w sezonie letnim stało się faktem.

W następnej serii spotkań obie drużyny zmierzą się z tym samym rywalem – NCR. PGE S.A. sprawdzi formę tej ekipy w środę, natomiast DAFTCODE w czwartek.