• Dzień: 23.01.2014, Czwartek
  • Godzina: 20:30
  • Obiekt: VARSOVIA, sektor B

PGE odrobiła straty

Debiutujący na poziomie pierwszoligowym NFOŚiGW długo bronił się przed siłą uderzeniową PGE S.A, mało tego - prowadził już 2:0, ale doświadczeni "energetycy" sprawnie wzięli się za odrabianie strat, jeszcze w pierwszej połowie doprowadzili do remisu, w drugiej - dołożyli kolejne gole i zasłużenie wygrali.

Czwartkowy mecz był naprawdę ładny dla oka - czysty, pełen walki, ataków, no i goli. Ekipa NFOŚiGW otrząsnęła się po ubiegłotygodniowej porażce z COMPENS-ą (wstydliwe 0:14) i za punkt honoru postawiła sobie nawiązanie rywalizacji z PGE.

To było widać od początku - po golu Mateusza Szeląga zawodnicy "zielonych" oszaleli z radości. A gdy gola dołożył Czarek Gontarek i było już 2:0, ławka aż podskoczyła z radości. To się nazywa pasja!

Ale nie z PGE te numery... "Energetycy" są zbyt doświadczeni, by podłamać się stratą dwóch goli. Szybko wzięli się za odrabianie strat - z zadania wywiązali się perfekcyjnie. Rozgrywający świetne zawody Marcin Górka wbił piłkę jako pierwszy, jego wyczyn powtórzył Marcin Nigot i po 20. minutach na tablicy świetlnej widniał remis.

W drugiej połowie gola dołożyli Łukasz Szabat (ależ wykończył tę akcję!) oraz Rafał Zborowski, na którego PGE liczyć może zawsze. Podobnie jak na Michała Mazurkiewicza, który z przymusu stanął na bramce. Ale bronił nieprawdopodobnie. Niczym niegdyś Fabien Barthez, który - podobnie jak Michał - nie jest "wieżowcem" w stylu Edwina van der Sara. Michał latał pod poprzeczką, wybijał piłkę nogami... Koledzy pewnie będą chcieli, by bronił w kolejnych meczach. Ciekawe, co na to sam zainteresowany? ;-)