• Sezon: Wiosna 2016
  • Poziom: ELIT II liga
  • Dzień: 01.06.2016, Środa

Pościg za liderem

Być może drużyna MDG INVEST była trochę zmęczona po spotkaniu rozgrywanym poprzedniego dnia, możliwe zaś, że NCR było po prostu zbyt mocne dla rywali, których pokonali aż 6:3.

Ostatnie wysokie zwycięstwo MDG INVEST (rozgromili aż 7:1 EUROVOLT) dało zbyt wiele pewności siebie zawodnikom. Od początku mecz zdominowali zawodnicy NCR, którzy cały czas ścigają lidera ELIT II Ligi. Wynik spotkania otworzył w 5. minucie Marcin Piśkiewicz po podaniu mózgu drużyny - Baptiste Pardessusa. Zawodnicy MDG INVEST nie stwarzali w zasadzie żadnego zagrożenia pod bramką rywali, ich ataki były niezorganizowane z powodu wysoko grającej defensywy Seledynowych. W 10. minucie błyskawiczny kontratak Juana Martina wykończył Daniel Gonzalez Lede. Takim samym sposobem gola strzelili inwestorzy, strzelcem był zaś Patryk Gorgol. NCR mimo utraty bramki atakowało dalej. Jeden z zawodników fenomenalnie uderzał głową w 16. minucie, futbolówka jednak otarła się o słupek. Przed samym końcem gola do przerwy strzelił jeszcze Juan Martin.

Druga połowa wyglądała podobnie. Pomarańczowi co prawda atakowali nieco częściej, jednak rzadko kiedy przynosiło to okazje podbramkowe. NCR zaś wyprowadzali charakterystyczne dla siebie zabójcze kontry, którym dyrygował jeden z najbardziej kreatywnych zawodników całych rozgrywek ELIT SPORT, czyli nie kto inny jak Baptiste. Zawodnicy Patryka Gorgola mieli jeszcze nadzieję na korzystny wynik po akcji Macieja Zaręby, który popędził skrzydłem i wyłożył piłkę Michałowi Grodzkiemu na niemal pustą bramkę. Gol ten ostatecznie dał niewiele. Strzelali bowiem dalej zawodnicy NCR. Popis umiejętności dał Juan Martin, który w 34. minucie popędził sam na bramkarza i położył go na ziemie sprytnym balansem ciała, dzięki czemu mógł dosłownie wejść do bramki przeciwników. W końcówce jeszcze jedną bramkę dołożył Grodzki, było już jednak za późno na odrabianie strat wobec licznych goli zawodników Tomasza Świątka.

Zawodnik meczu: Baptiste Pardessus [NCR]
Dyrygent, mózg, filar drużyny. Widzi na boisku wszystko niczym Pirlo, podaje jak Xavi i kiwa z gracją jak niegdyś Ronaldinho. Do NCR ponoć już wpływają wielomilionowe oferty za tego zawodnika.