• Poziom: ELIT I liga
  • Dzień: 20.03.2014, Czwartek
  • Godzina: 19:45

HENKEL lepszy w meczu "o sześc punktów"

HENKEL pewnie (6:3) pokonał PGE S.A. w przedostatniej kolejce ELIT I Ligi. Dzięki trzem oczkom "henkelowcy" zrównali się z "energetykami" punktami i - dzięki zwycięstwu w bezpośredniej rywalizacji - przeskoczyli ich w tabeli. Bohaterem meczu był Andrzej Krzystek - autor hat-tricka.

Napastnik ekipy HENKEL rzadko zawodzi swoich kolegów - jest najlepszym strzelcem zespołu, a jego trafienia często decydują o losach spotkania. Nie inaczej było w czwartek. To on piękną główką w 14. minucie podwyższył prowadzenie swojego zespołu, to on w 25. minucie przy stanie 3:3 swoim golem dał impuls do zwycięstwa.

Dzielnie wspierał go Włodek Pawlak, który także zaliczył hat-tricka, ale tego w asystach. Choć sam też wpisał się na listę strzelców. W szóstej minucie otworzył wynik rywalizacji.

Ekipie PGE S.A trzeba natomiast przyznać, że walczyła dzielnie - na pierwszego gola odpowiedziała z marszu (w 7. minucie pięknie, bo strzałem w samo okienko, zrewanżował się rywalom Jakub Sołtysiak), w drugiej połowie próbowała zmobilizować szybki i na samym jej początku strzeliła dwa gole. Ale na HENKEL to było za mało - "niebiescy" zgarnęli komplet punktów i wskoczyli na ósme miejsce w tabeli. "Energetycy" są na 10. pozycji - niżej jest tylko  NFOŚiGW, który w tym sezonie nie zdobył jeszcze choćby punktu.