• Poziom: ELIT V liga
  • Dzień: 14.11.2016, Poniedziałek
  • Godzina: 21:10

Hit kolejki dla PERFORMANTE

Gdy w szranki stają drużyny z drugiego i trzeciego miejsca, emocje są gwarantowane, zwłaszcza jeżeli chodzi o dwa zespoły zakochane w ofensywnej grze.

Debiutanci w naszej lidze z każdym kolejnym spotkaniem coraz bardziej zaskakują. Grają piękny dla oka futbol, chcąc cały czas zdobywać kolejne bramki, nie ma tu mowy o „stawianiu autobusu”. Biali  prowadzili po pierwszej połowie dzięki rewelacyjnej grze nowej twarzy w ich szeregach – Rafała Maciejewskiego. Rafał zdobył hat-tricka w pierwszej połowie, a w drugiej dołożył kolejne trzy bramki. Młody snajper pokazał świetne przyśpieszenie, wspaniałą technikę i rzadko spotykaną łatwość do kończenia akcji. Jedną z bramek zdobył po fenomenalnym rajdzie, podczas którego kliku rywali mogło jedynie oglądać jego plecy.

Pod względem urody to trafienie może konkurować z fantastycznym wolejem, którym popisał się Carlos Martinez. Hiszpan dostał podanie z rzutu rożnego i uderzył w stylu Zinedine Zidana. Natomiast w drużynie SOLLERS CONSULTING bramki rozłożyły się niemal po równo na cały zespół. Zaimponował Jaime Gonzalez Garcia, który otworzył wynik spotkania cudownym strzałem tuż przy słupku, a także Victor Holgado Diaz, zdobywając swoją jedyną bramkę w tym meczu strzałem z rzutu wolnego. Victor oprócz tego efektownego uderzenia może także pochwalić aż trzema asystami. Zazwyczaj skupiony na realizacji zadań defensywnych, tym razem wspierał atak, co chwila kreując nowe akcje.

Niebiescy w ostatnich dwóch minutach zdobyli dwie bramki i byli bardzo blisko wyrównania, ale zabrakło cennego czasu. Obie drużyny bardzo często zapominały w tym meczu o obronie, nastawiając się na otwarty, efektowny futbol. Był moment w tym spotkaniu, gdy w ciągu czterech minut  padło pięć goli, raz dla jednej drużyny, raz dla drugiej.

Dzięki temu cennemu zwycięstwu PERFORMANTE do pierwszego SPIE ma jedynie dwa punkty straty, ale ma także jeden mecz rozegrany mniej. Może się okazać, że już za tydzień to właśnie Carlos Martinez i spółka, rozsiądą się w fotelu lidera.

Zawodnik meczu: Rafał Maciejewski [PERFORMANTE]
Innego wyboru być nie może. Nowo odkryty talent tej ligi to perełka, którą mamy nadzieję częściej oglądać.

Damian Ambrochowicz

Mecz zakończył się wynikiem 8:7 (3:2) dla drużyny PERFORMANTE.

* Po meczu zespów SOLLERS CONSULTING złożył protest. Po analizie i weryfikacji składów w drużynie PERFORMANTE stwierdzono grę nieuprawnionego zawodnika. Zgodnie z punktem 4. obowiązującego regulaminu (poniżej) - na boiskach Elit Ligi nie mogą występować zawodnicy zgłoszeni do rozgrywek m.in polskiej III ligi piłkarskiej. Takim graczem jest Rafał Maciejewski stąd decyzja o przyznanym walkoworze 5:0 dla drużyny SOLLERS CONSULTING.