(5:1)
  • Sezon: Jesień 2016
  • Dzień: 20.12.2016, Wtorek

Lionbridge wicemistrzem!

Drużyna Lionbridge wicemistrzowstwa była pewna już przed rozpoczęciem meczu, dzięki Toyocie. Z kolei WEDEL po blisko godzinnej przerwie, chciał zmazać plamę z poprzedniego pojedynku i w dobrym stylu zakończyć sezon. To im się udało.

Cała ekipa Słodziaków funkcjonowała znakomicie. Damian Postek, który jest snajperem zespołu, w pierwszej połowie ustrzelił hat-tricka. Dwie bramki zdobył po asystach Daniela Błaszaka, jego wiernego partnera z ataku. Przy pierwszym trafieniu Postka, lepiej w bramce Pomarańczowych mógł zachować się Wojciech Ziętek. Z kolei przy bramce "do szatni" Damian miał sporo szczęścia, ponieważ pod bramką przeciwników został nabity przez Dominika Rajcę. Dwie bramki dla Czekoladowych dołożył Paweł Gigoła, który uczynił to w typowo egzekutorski sposób. Zespół z Jutrzenki fragmentami sprawiał wrażenie, jakby całą robotę za nich we wtorkowy wieczór zrobiła TOYOTA. Najjaśniejszym punktem Pomarańczowych był Kamil Lahti, który strzelił jedynego gola w pierwszej połowie dla swojego zespołu.

Zaraz po antrakcie, Lionbridge zaczęło grać dużo lepiej. Jednak w defensywie WEDLA znakomicie spisywali się Piotr Rybiński oraz Tomasz Żurawski. U pierwszego z nich widać było doświadczenie boiskowe, ponieważ kiedy brakowało szybkości czy umiejętności, to "Ryba" nadrabiał to twardą grą ciało w ciało i sprytem. Czekoladowi w 29. minucie prowadzili już tylko 5:3, a do ich bramki trafiali Jacek Tatar oraz Mateusz Jakubiec. Chwilę później prawdopodobnie kluczową interwencję w spotkaniu odnotował Tomasz Żurawski, wybijając futbolówkę z linii bramkowej. Na domiar złego dla Pomarańczowych, Dominik Rajca przy własnym faulu nabawił się kontuzji, przez co nie był już w stanie kontynuować gry. Mecz sfinalizował dwoma kolejnymi bramkami Damian Postek. Przy pierwszej z nich po raz kolejny pomocny mu był Wojciech Ziętek, który popełnił błąd.

Tym oto sposobem IV-ligowe rozgrywki dobiegły końca. Lionbridge zostało wicemistrzem z 19 punktami na koncie, a WEDEL z 14 kończy rywalizację na siódmym miejscu.

Zawodnik meczu: Damian Postek [WEDEL]
Snajper, co się zowie. Pięć bramek przy pięciu sytuacjach, to oznaka wyśmienitej skuteczności.