• Poziom: ELIT IV liga
  • Dzień: 13.12.2016, Wtorek
  • Godzina: 19:35

Proste środki

Dla zespołu IRGiT TGE było to ostatnie spotkanie w sezonie. Wygrywając mieli szansę na miejsce na "pudle" na koniec rozgrywek. Przez długi czas byli na prowadzeniu, dzięki skutecznemu egzekwowaniu niestandardowych środków. W drugiej połowie mecz jednak wyglądał zupełnie inaczej.

Ekipa grająca w narzutkach sprawiała wrażenie leniwej w wyprowadzaniu składnych i dokładnych akcji. Postawili oni głównie na strzały z daleka, które przyniosły oczekiwany efekt po uderzeniach Łukasza Goliszewskiego i Marcina Zadrożnego. Rozliczeniowcom niemal każda próba przynosiła w pierwszej połowie bramkę, dzięki czemu szybko objęli wysokie prowadzenie. Dość powiedzieć, że bramkarz WEDLA pierwszą interwencję odnotował bodaj w 10. minucie. Różnicę w grze IRGiT TGE robił Paweł Kostrzewski, dzięki którego świetnej grze w środku pola, ekipa w czarnych trykotach rzadko stwarzała zagrożenie pod bramką Tomasza Ruzika.

Jednak wszystko to trwało do czasu. Słodziaki natchnięci obecnością spóźnionego Rafała Piątka oraz fantastyczną dyspozycją strzelecką Damiana Postka, w drugiej połowie zaczęli z nawiązką odrabiać straty. Gracze WEDLA m.in. dzięki hat-trickowi klasycznemu wspomnianego Postka, szybko doprowadzili do remisu, niwelując czterobramkową przewagę rywali. Rozliczeniowcy po raz ostatni wyszli na prowadzenie, dzięki sprytnemu wykorzystaniu błędu oponentów przez najlepszego na boisku Pawła Kostrzewskiego. Wiele osób powie, że to miano zdecydowanie należy się Damianowi Postkowi, który aż sześciokrotnie trafiał do bramki rywali. I tak by rzeczywiście było, gdyby nie sytuacja na 19 sekund przed końcem meczu. Prowadząc 8:7, napastnik Słodziaków dopuścił się głupiego przewinienia daleko od własnego pola karnego, co w efekcie przekroczenia limitu fauli, oznaczało "jedenastkę". Do niej podszedł Marcin Zadrożny, który rehabilitując się za swój błąd przy bramce przeciwników kilka minut wcześniej, ustalił wynik spotkania na nierozstrzygnięty.

Rezultat remisowy oznacza, że obie ekipy nie mają już szans na miejsce na podium na koniec rozgrywek.

Zawodnik meczu: Paweł Kostrzewski [IRGiT TGE]
Jego dorobek strzelecki w porównaniu z innymi zawodnikami był niewielki. Jednak świetna dyspozycja w destrukcji czy twarda, ale czysta gra ciało w ciało spowodowały, że to właśnie Pawłowi przyznajemy wyróżnienie.