• Sezon: Zima 2017
  • Dzień: 01.02.2017, Środa
  • Godzina: 19:50

Rozpędzona lokomotywa!

Hit trzeciej kolejki ELIT III Ligi? Jak najbardziej! Dwa mecze, dwa zwycięstwa dla niepokonanych PKP PLK i jedno zwycięstwo oraz bardzo pechowa porażka dla IRGiT TGE.

Spotkanie mogło rozpocząć się błyskawicznie: Paweł Pitala już na samym spotkania wykonywał rzut wolny, jego strzał po drodze jeszcze się odbił i na linii zatrzymał go Piotr Dąbrowski! Energetycy odpowiedzieli najlepiej jak się dało: Paweł Śliwka dokręcał piłkę z rzutu rożnego, a tam już czekał Piotr i mieliśmy 1:0! Kolejarze odpowiedzieli już po chwili: Najpierw Maciej Wasiluk pewnie wykorzystał podanie od Tomasza Jeżewskiego, a chwilę później Panowie zamienili się miejscami i "Jeżyk" precyzyjnym strzałem w prawe okno wyprowadził Niebieskich na prowadzenie.

A jak to mawia klasyk polskiego hip-hopu, "ruszyła maszyna już nikt nie zatrzyma". Pociąg ruszył z całą mocą i po kilku minutach było już 6:1! Trafiali niemal wszyscy w drużynie z ul. Targowej, a rozgrywaniem piłek w tym czasie zajmował się Maciej „Thomas Haesller" Wasiluk. Przed przerwą Energetycy byli w stanie odpowiedzieć raz, gdy to Łukasz Skwarko pewnie uderzył z półdystansu.

Druga połowa rozpoczęła się jednak dużo lepiej dla Energetyków: mimo tego, że to ich przeciwnicy pierwsi trafili do bramki, Tomasz Nikodem popisał się rajdem i genialną asystą. Po chwili kolejną bramkę na swoje konto dodał Łukasz Skwarko, a mocne uderzenia Tomasza Ruzika (błyskawiczny dublet) z dystansu w końcu znalazły drogę do bramki. I chociaż po przerwie mecz zdecydowanie się wyrównał, to po bramce Mateusza Parzymiesa (wzorowo wyprowadzona kontra) stało się pewne, że Kolejarze będą liderem tabeli! Co prawda Fioletowi mieli jeszcze dwie groźne sytuacje na remis, lecz po słabszym okresie na początku drugiej odsłony, obrona Kolejarzy opamiętała się i niczym Vanish - wyczyściła groźne ataki.

Zawodnik meczu:
Maciej Wasiluk [PKP PLK]
Generał środka pola. Gdyby przypisać mu miejsce na boisku, byłby to ofensywny pomocnik. Kreatywny, z pomysłem na ciekawe podanie, wszędobylski. Gra w lidze 6 na 6 sprawia jednak, że na mniejszym boisku jest po prostu wszędzie…z pożytkiem dla drużyny.