• Sezon: Zima 2017
  • Dzień: 01.03.2017, Środa
  • Godzina: 19:05

X-Trade Brokers get back on track!

Kolejka numer 7 dla X-Trade Brokers okazała się nader szczęśliwa. Odnieśli oni bowiem swoje pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie. Drużyną, która im uległa, było PERFORMANTE.

„Czerwone diabły” rozpoczęły mecz koncertowo. Już w 1. minucie po dwójkowej akcji kapitana Czarka Andrzejczyka i Filipa Kaczmarzyka, Pawła Sadowskiego pokonał ten drugi. Jak słusznie zauważył, głośno komentujący grę swojego zespołu przywódca XTB, zarówno on, jak i jego koledzy byli na boisku agresywni tylko przez pierwszych kilka minut, po czym przystopowali. Dowód tych słów mieliśmy w 6. minucie, kiedy PERFORMANTE wyrównało. Dmitrij Shyliak do Luca Dalla Costy i był remis. W kolejnych fragmentach pojedynku mieliśmy prawdziwy ostrzał z obu stron. Zawodnicy niesamowicie obijali ramy bramki, kilkukrotnie potrząsając ją po uderzeniach w poprzeczkę lub słupek. Stuprocentowej okazji nie wykorzystał Krzysztof Krajewski. Wobec nieskuteczności zarówno jednej, jak i drugiej drużyny, do przerwy mieliśmy niski remis.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie do tego, jak wyglądała pierwsza, czyli od uderzenia w obudowę bramki. Tym razem wytrzymałość poprzeczki sprawdził Filip Kaczmarzyk. Jednak już po chwili ten sam zawodnik po raz drugi wyprowadził na prowadzenie ekipę w czerwonych trykotach. Pierwszą z trzech asyst zaliczył bardzo aktywny Jakub Stasik. Kilka minut później gola na 3:1 strzelił Przemek Lik po dograniu Czarka Andrzejczyka z autu.

Z kolei wśród PERFORMANTE najaktywniejszym graczem był Aleksandr Mykhalchuk, który bardzo często szukał gry lub skutecznych rozwiązań. Zarówno poprzez groźne strzały z dystansu, jak i próby prostopadłych podań. Jednak wobec świetnie grającej defensywy przeciwników, te rozwiązania nie były skuteczne. X-Trade Brokers zaś, rozkręcało się z minuty na minutę. W końcowych minutach meczu zawodnikami, którzy pokonali Pawła Sadowskiego, byli Krzysiek Rutkowski (dwukrotnie) oraz Przemek Lik. Oponenci odpowiedzieli trafieniami Dmitrija Shyliaka oraz Suleymana Koyuncu. Zatem pierwsza wygrana X-Trade Brokers w sezonie ZIMA 2017 stała się faktem!

Zawodnik meczu: Jakub Stasik (X-Trade Brokers)
Kiedy w drugiej połowie „Czerwone diabły” włączyły drugi bieg, trzeci odpalił filigranowy Kuba. To właśnie on był mózgiem gry ofensywnej swojego zespołu. Trzy asysty to najlepiej potwierdzają.