• Poziom: ELIT IV liga
  • Dzień: 29.03.2017, Środa
  • Godzina: 21:50

O brąz!

Mecz, który tego dnia niósł ze sobą najwięcej emocji, to zdecydowanie starcie ROSA i WEDEL. Ci pierwsi w przypadku przegranej spadli by z drugiej lokaty aż na czwartą (po wygranej ViVUS.pl), ci drudzy natomiast po świetnym finiszu sezonu mieli szansę wskoczyć na "pudło". Dobre widowisko gwarantowane!

Pierwsza połowa to widowisko. To świetne 20 minut, które nawet na moment nie pozwalało odwrócić wzroku, ponieważ cały czas coś się działo. Już od samego początku obie drużyny stwierdziły, że nie ma co kalkulować i to ten kto lepiej zagra w ofensywie wygra. Już pierwsze minuty przyniosła dwie groźne akcje i to po obu stronach. Paweł Wikło wyszedł sam na sam z Kamilem Starzykiem, lecz ten doskonale się rzucił i nogami wybił piłkę na rzut rożny! Po stronie Czekoladowych zaatakował natomiast Dariusz Nowak, lecz jego strzał został w ostatniej chwili zablokowany. I chociaż nie udało się strzelić, to po chwili Dariusz zagrał doskonała piłkę do Łukasza Rosłonka i mieliśmy 1:0! Nie minęło jednak nawet 6- sekund i mieliśmy remis! Tym razem świetnie z autu podawał Krzysztof Ćwikła i Jacek Wrzesiński z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. Na kolejnego gola nie trzeba było długo czekać. W 11 minucie Łukasz Rosłonek tym razem sam wziął sprawy w swoje nogi i po samotnym rajdzie mieliśmy 2:1! Sytuacja z poprzedniej bramki jednak się powtórzyła, WEDEL znów nie potrafili zatrzymać rywali i Jacek Wrzesiński bardzo mocnym uderzeniem na krótki słupek wyrównał wynik spotkania. Który po kolejnych 60 sekundach znów uległ zmianie! Tym razem Dariusz Nowak zagrał doskonale do Damiana Postka, a ten wyskoczył najwyżej i głową skierował piłkę do siatki! Chociaż do przerwy więcej bramek nie padło, to jednak można było się spodziewać kapitalnego widowiska.

Po przerwie jednak na boisku istniała jedna drużyna. ROSA mimo kilku naprawdę groźnych ataków nie potrafiła przebić się przez obronę rywali. A WEDEL miał w ataku niezatrzymany duet: Dariusz Nowak i Damian Postek. W drugiej połowie byli oni nie do zatrzymania, zwłaszcza Damian siał u rywali panikę swoimi atakami.

ROSA mimo świetnego początku sezonu dość pechowo wypada za podium po porażce 3:8. WEDEL natomiast może już cieszyć się z brązowych medali za sezon ZIMA 2017!

Zawodnik meczu: Damian Postek [WEDEL]
Dwójka na koszulce. Ten widok bardzo często oglądali obrońcy rywali gdy Damian zostawiał ich za swoimi plecami. Rajdy, główki, strzały z daleka. Nic nie sprawiało mu problemu.