• Poziom: ELIT III Liga A
  • Dzień: 26.06.2017, Poniedziałek
  • Godzina: 22:15

Nowa siła w CDP Invaders

W inaugurującym dniu ostatniego tygodnia ELIT Ligi sezonu WIOSNA 2017 konfrontowały się ze sobą ekipy CDP Invaders oraz SPICY Mobile. Dla tych pierwszy był to kończący mecz w rozgrywkach, a drugim pozostała jeszcze jedna, środowa, rywalizacja.

O sile i jakości gry Granatowych stanowili w poniedziałkowy wieczór trzej zawodnicy – Marek Długołęcki, Patryk Strzelecki oraz Marcin Rojek. To właśnie ta trójka – zachowując kolejność – swoimi golami była odpowiedzialna za błyskawiczne prowadzenie 3:0. Jednak młodym i zdolnym chłopakom było mało. Tworzyli oni multum sytuacji podbramkowych, przez co golkiper Czerwonych Damian Habdas miał pełne ręce roboty – obronił on 16 prób rywali. Po upływie kilku minut Marek Długołęcki trafił po raz drugi, a po chwili kapitan Jarosław Prokop, mając dużo szczęścia. Trzecią już bramkę Marka oraz drugą Marcina przedzielił swoim trafieniem Przemek Woźniak, który jak zwykle prezentował dużą szybkość, jednak nie znajdowała ona przełożenia na korzystny dla zespołu rezultat.

Strzelanie po przerwie rozpoczął Marcin Rojek, ale tylko on sam wie, jak po minięciu bramkarza udało mu się zmieścić piłkę w bramce. Defensywa CDP Invaders w całym meczu prezentowała się świetnie, niemal bez zarzutu. Niemal, ponieważ w 26. minucie zaspała. Z rzutu wolnego wykonywanego przez Przemka Woźniaka blisko bramki Karola Wrzoskiewicza ten pierwszy zagrał krótką, ale i oczywistą piłkę do niekrytego Mateusza Zawadzkiego. Mateusz wobec biernej postawy rywali na pełnym spokoju poprawił dorobek strzelecki swojej ekipy. O tym, że był to wypadek przy pracy Jarka Prokopa i spółki przekonaliśmy się w kolejnej akcji za sprawą Marcina Rojka. Również w końcówce spotkania, kiedy w ostatnich trzech minutach Granatowi trafiali trzykrotnie. Czynili to kolejno: Jarosław Prokop (na dwa razy), Marek Długołęcki i Marcin Guz.

Zawodnik meczu: Marcin Rojek [CDP Invaders]
Świetny występ Marcina, który przynajmniej 20-krotnie siał popłoch w szeregach defensywy SPICY Mobile. Świetna szybkość tego gracza pozwoliła mu na zdobycie aż czterech bramek i odnotowanie dwóch asyst.

Mecz zakończył się wynikiem 12:2 (7:1) dla drużyny CDP Invaders.
Po spotkaniu zespół SPICY MOBILE złożył protest. Po analizie i weryfikacji składóww drużynie CDP Invaders stwierdzono grę nieuprawnionego do gry zawodnika zastępczego.