• Sezon: Wiosna 2017
  • Poziom: ELIT II Liga B
  • Dzień: 13.04.2017, Czwartek

Skuteczny rewanż na początek sezonu

Spotkanie miało być rewanżem drużyny FREIGHTLINER za minimalną porażkę w poprzedniej edycji rozgrywek. W mecz lepiej weszli Logistycy, co udokumentowali bramką zawsze groźnego Rafała Śladowskiego. Wszędobylski ofensor wykończył strzałem z ostrego kąta zespołową akcję całej drużyny. Gracze SOLLERS CONSULTING starali się szybko odpowiedzieć, z przodu ciężko harował Jaime Gonzalez, a obronę zespajał w jedną całość Victor Holgado.

Połączenie polskiej taktyki z nutką finezji rodem z Półwyspu Iberyjskiego nie wytrzymało jednak konfrontacji z twardą, agresywną grą przeciwników podpartą techniką użytkową na odpowiednim poziomie. Futbol w tym wydaniu okazał się być skrojony na miarę dla Krzysztofa Wasilewskiego, który wiódł prym w konstruowaniu akcji Biało-Zielonych. Zaowocowało to podwyższeniem prowadzenia w 15. minucie, po niezwykle dynamicznie rozegranym rzucie rożnym. Karol Gąsiewski błysnął refleksem i precyzyjnie, silnie po ziemi, dograł do nadbiegającego Krzyśka, który wewnętrznym podbiciem, po ziemi w róg bramki pokonał najlepszego bramkarza poprzedniego sezonu - Mateusza JM. Akcja palce lizać!

Druga połowa rozpoczęła się od huraganowych ataków Konsultantów. Przyzwyczajeni do zwycięstw chcieli jak najszybciej złapać kontakt z przeciwnikami, co udało się w 26. minucie za sprawą Marcina Kubika. „Wieża z Koszykowej” przytomnie zamknął akcję po dośrodkowaniu z lewej strony boiska. Gdy wydawało się, że czeka nas emocjonująca końcówka Wasilewski obsłużył dobrym podaniem Szałańskiego, a ten z zimną krwią pokonał bramkarza SOLLERS. To trafienie ewidentnie podcięło skrzydła Doradcom, oddali oni inicjatywę rywalom, choć potrafili wyprowadzić groźne kontry. Po jednej z nich Adam Szumer w sytuacji sam na sam trafił w słupek. Na więcej jednak nie było ich tego wieczoru stać, mecz zakończył się wynikiem 3:1 i udanym rewanżem drużyny FREIGHTLINER za poprzedni sezon.

Zawodnik meczu: Krzysztof Wasilewski [FREIGHTLINER]
Bramka, asysta i multum wykreowanych sytuacji pod bramką przeciwników. Do tego twarda walka i nieustępliwość (aż trzy przewinienia). Gratulujemy i oby tak dalej!