• Poziom: ELIT IV liga
  • Dzień: 26.09.2017, Wtorek
  • Godzina: 21:50

Dwie minuty, które wstrząsnęły meczem

W premierowym po wakacjach pojedynku w ELIT IV Lidze zmierzyły się zespoły SPICY Mobile oraz TOYOTA Materuak Handling. W spotkaniu tym, zaobserwowaliśmy skuteczną na potrzeby wyniku zmianę w sposobie gry.

Występujący w nowych, czarnych koszulkach gracze z Ostrobramskiej pozwolili, aby to oponenci grali atakiem pozycyjnym. Natomiast oni zdali się na akcje z kontrataku. Akcje Czerwonych niosły za sobą pierwsze zagrożenie pod bramką rywali, jednak nie takie, aby otworzyć rezultat. Czarni przed przerwą byli skuteczniejsi, czego namacalny dowód mieliśmy w 12. i 13. minucie. Pierwszą z dwóch zakończonych golami kontr wykończył Mateusz Zawadzki, a drugą - po podaniu Marcina Szaniawskiego - wykorzystał Michał Brewczyński. SPICY Mobile miało mniej z gry, ale długo wydawało się, że wspomniane akcje będą miały fundamentalne znaczenie dla losów pojedynku...

… bowiem już na samym początku drugiej odsłony prowadzenie na 3:0 szczęśliwym strzałem z rzutu wolnego podwyższył Przemek Woźniak. Futbolówka po drodze zaliczyła jeszcze rykoszet. Wtedy to, gracze TOYOTA MH widząc, że ich ataki pozycyjne nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, postanowili oddać prowadzenie gry rywalom. Takie rozwiązanie okazało się być strzałem w dziesiątkę. Trzy kontry w przeciągu niespełna 100 sekund zakończyły się trzema golami Piotra Szurgota, dzięki czemu mecz, który rzekomo był już rozstrzygnięty, rozpoczął się na nowo!

Wyraźnie poddenerwowani takim przebiegiem meczu Czarni po kilku minutach znów wyszli na prowadzenie. Stało się to za sprawą drugiego trafienia Mateusza Zawadzkiego. „Widlaki” nie mieli już innej opcji, to oni musieli zaatakować. Moment, na który wszyscy w szeregach ich ekipy czekali nadszedł w 38. minucie. Wówczas Damiana Habdasa pokonał Krzysztof Gąsiewski i ustalił końcowy rezultat meczu.

Zawodnik meczu: Piotr Szurgot [TOYOTA MH]
Fakt ustrzelenia hat-tricka klasycznego w czasie około półtorej minuty zdecydowanie nie może przejść bez echa. Piotr najlepiej odnalazł się w nowym sposobie gry swojej ekipy, którego zmiana miała miejsce wobec niekorzystnego rezultatu.