• Poziom: ELIT V Liga
  • Dzień: 27.02.2018, Wtorek

Brokerzy pukają po medale

Niebiescy pojawili się jak zwykle w nadprogramowym składzie, co tylko pokazuje ich pasję do sportu.
DLA Piper zdecydowanie lepiej zaprezentowali się w pierwszym fragmencie gry. Dominowali i tylko w pięć minut stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, które niestety albo kończyły się niecelnym strzałem, albo Przemek Lik (w tamtym fragmencie jako bramkarz) dobrze bronił.

XTB cierpliwie czekało i się doczekało. Szymon Wiśniewski dobił strzał Mikołaja Stasika i mieliśmy 1:0. Niebiescy wzięli się w tym momencie do porządnej roboty, wykorzystali brak zmian u rywali i postanowili ich zabiegać. Przyniosło to błyskawiczne skutki. W 5 minut aż trzykrotnie zawodnicy w niebieskich trykotach trafiali do siatki! Łukasz Gruchalski , Konrad Sławiński i Paweł Załęcki pokazali, że gole nie muszą padać tylko po drużynowych akcjach, ale i pojawienie się w dobrym miejscu z dostawieniem nogi jest kluczowe. Przed przerwą stratę do jednej bramki zmniejszył Przemek Lik i po przerwie mieliśmy zapowiedź wielkiego widowiska. Niestety dla DLA Piper zbyt często byli spóźnienie i błyskawicznie wpadli w problemy z faulami. Oprócz gola Michała Wielocha nie byli w stanie wpisać się na listę strzelców, a ich rywale po zmianie stron zrobili to aż 6 razy! Jakub i Mikołaj pokazali po raz kolejny, że ich współpraca stanowi niedościgniony wzór dla wielu zawodników i tym samym Brokerzy wskakują na czwartą pozycję i są poważnym kandydatem do walki o medale.

- Adam Kietliński. Walczył i harował za dwóch, chociaż za często wolał nie odstawić nogi
- Mikołaj Stasik. Tym razem więcej partnerów skupiło się na szybkiej, kombinacyjnej grze, dzięki czemu z przodu mógł robić swoje
- Typowy mecz walki. Nikt nie chciał odpuścić i przyjemnie oglądało się zmagania dwóch silnych ekip. Szkoda tylko, że…