• Sezon: Wiosna 2018
  • Poziom: ELIT VI Liga
  • Dzień: 16.04.2018, Poniedziałek

Nieudany debiut

Zaczynająca swoje występy od najniższego szczebla drabinki reprezentacja CHEIL w swoim pierwszym meczu stawiła czoła spadkowiczowi z ELIT V ligi - SOLLERS CONSULTING.

CHEIL miało szansę wykorzystać element zaskoczenia, bo Doradcy nie wiedzieli czego mogą się po nich spodziewać. Niestety, Marketingowcy nie byli jeszcze zgrani. W pierwszej połowie wypadałoby dorzucić do tego jeszcze trochę skuteczności, bo wcale nie brakowało efektownych akcji, na przykład „dziura” założona przez Pawła Wędrowskiego czy niebezpieczna główka Piotra Sieluka. Obydwie te akcje miały dwie wspólne cechy: pachniały golem, ale na zapachu się skończyło. Ciekawie było natomiast podczas drugich 20 minut, kiedy Kreatywni dokonali zmiany między słupkami. W pole wszedł Marcin Broda i strzelił dwie bramki. Na uwagę zasługuje gra Piotra Sieluka i Marcina Jurkiewicza: to oni mieli najwięcej pracy z przodu, wygrali sporo pojedynków główkowych.

SOLLERS CONSULTING nie dało się zwieść nowemu zespołowi i pokazało, że ELIT VI Liga to dla nich nie pierwszyzna. Widać było ewidentnie lepsze zgranie, niż u przeciwników, jednak Doradcy również dopuścili się kilku błędów komunikacyjnych. Wygrywaliby dużo wyżej, jeżeli większy odsetek podań prostopadłych trafiał do adresata. Mimo to Granatowi wypracowali sobie dużą przewagę w pierwszej połowie (5:1) i podczas ostatnich 20 minut mogli sobie pozwolić na wiele cofnięć do bramkarza, trzymając tym samym Marketingowców na dystans. Grę z przodu napędzał Hubert Pietras, który prędkością biegu pasuje do wyższych lig - obrońcom Kreatywnych rzadko udawało się go zatrzymać.

- Mądra gra Doradców: Granatowi wypracowali sobie bezpieczną przewagę w pierwszej połowie a w drugiej szanowali piłkę i jak najdłużej trzymali ją przy nodze
- Zaskakująca zmiana Marketingowców: Marcin Broda zdjął rękawice i od razu strzelił dwie bramki - może powinien grać w polu od pierwszej minuty?

- Problemy ze skutecznością CHEIL: przez cały mecz potrafili tworzyć niezłe sytuacje, Piotr Sieluk i Marcin Jurkiewicz dobrze radzili sobie z przodu, jednak ciągle brakowało wykonczenia

Zawodnik meczu: Hubert Pietras [SOLLERS CONSULTING]
Hat-trick, asysta, imponująca prędkość biegu - motor napędowy Doradców.