• Sezon: Wiosna 2018
  • Poziom: ELIT IV Liga
  • Dzień: 19.04.2018, Czwartek

Dawid kontra Goliat

Spektakularne zwycięstwo C. H. ROBINSON! Jeden z lepszych zespołów ELIT IV Ligi DELOITTE musiał uznać wyższość Spedytorów po bardzo emocjonującym meczu.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem było wiadomo, że to nie będzie kolejne spotkanie, w którym Robini będą oglądać, jak przeciwnicy strzelają im kolejne bramki. Zwykle wąska kadra została mocno dozbrojona - na boisku stawiło się aż 12 graczy! Audytorzy pewni siebie, stawili się stałym składem.

Chwilę po pierwszym gwizdku Czarne Koszule już mogły prowadzić 1:0, jednak Paweł Pitala poczuł się jak Diego Maradona i przy strzale na bramkę zagrał ręką. Chwilę później Tomasz Jeżewski otworzył wynik i wyprowadził Robinsonów na prowadzenie. Euforia nie trwała długo, bo niecałe 60 sekund później zrewanżował się Paweł Pitala, tym razem bez nieprzepisowych zagrań.

Audytorzy byli wyraźnie rozwścieczeni, że stracili bramkę z tak słabym przeciwnikiem: 2 minuty po wyrównaniu na prowadzenie wyprowadził ich król asystentów ELIT IV Ligi zeszłego sezonu, Gracjan Buller. Wtedy do akcji ponownie wkroczył Tomasz Jeżewski, zdecydowany bohater Robinsonów. Do końca połowy zapakował jeszcze 2 bramki i dzięki niemu Logistycy do przerwy wygrywali 3:2.

Po przerwie atmosfera zaczęła robić się nieco nerwowa. Audytorzy, którzy zapewne w tym sezonie mają dużą ochotę na podium, przegrywali z drużyną, która nie zdobyła jeszcze żadnych punktów w naszych rozgrywkach! To było bardzo dziwne 20 minut: Czarno-Zieloni nie przyzwyczaili nas do marnowania tylu okazji, a Robini - do ich wykorzystywania! Przed meczem na pewno nikt nie założyłby się, że przy wykonywaniu rzutu karnego Gracjan Buller trafi w poprzeczkę - a jednak! Hubert Olszewski trafiający do bramki bezpośrednio z rzutu wolnego, przerzucając piłkę nad murem? Proszę bardzo! Szalony czas, w którym Audytorzy ciągle musieli gonić wynik, a Logistycy co chwila odjeżdżali im coraz bardziej, głównie za sprawą Tomasza Jeżewskiego. Co tu dużo mówić, wystarczy spojrzeć na statystyki: z 7 bramek zdobytych przez Robinsonów, on sam strzelił 5. Paweł Pitala, Tomasz Wira i Gracjan Buller robili co mogli, jednak finalnie to C.H. ROBINSON wyszli na prowadzenie po rzucie karnym z 39. minuty.

Czy to początek nowej jakości w C. H. ROBINSON? Czy po sezonie w ELIT III Lidze staną się postrachem ELIT IV Ligi? Może brak zdobytych punktów przez cały sezon miał być jedynie zasłoną dymną a teraz zespół pokaże swoją prawdziwą twarz? Odpowiedzi na wszystkie te pytania poznamy w trakcie następnych meczów!

- Rewelacyjny comeback C. H. ROBINSON: wrócili z dalekiej podróży! W końcu się udało - pierwsze punkty w ELIT Lidze, i to od razu komplet!
- Robert Czerniejewski na bramce: między słupkami radzi sobie chyba nawet jeszcze lepiej, niż w polu - może czas pomyśleć o zmianie „jedynki”? Może poradzi sobie lepiej od Tomka Zmatczyńskiego bez soczewek?

- Zaskakująco mało skuteczna gra Audytorów: gracze DELOITTE nie przyzwyczaili nas do tylu niewykorzystanych sytuacji, mało precyzyjnych strzałów i (pojedynczych, ale jednak) błędów komunikacyjnych

Zawodnik Meczu: Tomasz Jeżewski [C. H. ROBINSON]
Ten wybór na pewno nikogo nie dziwi: strzelił prawie wszystkie bramki Logistyków, bardzo pozytywnie zadziałał na resztę zespołu - to on ciągnął cały team do przodu.