• Dzień: 25.06.2014, Środa
  • Godzina: 20:00
  • Obiekt: VARSOVIA, sektor C

PMI zgarnia ostatnie punkty

Gol Łukasza Zielienina zdobyty w 38. minucie zadecydował o minimalnym zwycięstwie ekipy PMI nad GATX RAIL POLAND. Dzięki wygranej 5:4 i trzem punktom "tytoniarze"  wskoczyli na szóste miejsce w tabeli ELIT III Ligi i sezon kończą w bardzo przyzwoitych nastrojach.

Dla obu ekip był to ostatni mecz w - kończącym się bez większych fajerwerków - sezonie. Ani PMI, ani GATX nie włączyły się w walkę o awans do wyższej fazy rozgrywkowej, ale obie chciały godnie pożegnać się z letnimi rozgrywkami spod znaku ELIT SPORT. Było to widać gołym okiem od pierwszych minut spotkanie, kiedy obie drużyny - nie bawiąc się w piłkarskie szachy - rzuciły się do ataku.

Skuteczniejsi byli jednak gracze PMI, którzy za sprawą Marka Gębskiego szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Marek w obu bramkowych akcjach znakomicie współpracował z Łukaszem Zieleninem, który obsługiwał go dokładnymi podaniami, po których wystarczyło jedynie dołożyć nogę.

W drugiej części meczu gra wyrównała się. W zespole GATX padły mocne słowa, a "Oranje" po przerwie wyszli odmienieni. Znakomicie spisywał się Paweł Iwanowicz, a dzielnie wspierał go Marcin Grzegorzewski. GATX w końcu nie bali się wyprowadzać ataków pozycyjnych i co rusz szturmowali bramkę PMI.

Dzięki konsekwentnej grze doprowadzili do remisu, mimo że PMI także nie zrezygnowało ze strzelania bramek. Ta decydująca o wyniku spotkania padła dopiero w 38. minucie, a jej autorem był fantastyczny tego wieczoru Łukasz Zielenin. To on zapewnił drużynie trzy punkty i znakomite nastroje podczas wakacyjnej przerwy od futbolu.