(0:0)
  • Poziom: ELIT V Liga
  • Dzień: 16.10.2018, Wtorek

Zaczarowana bramka X-Trade Brokers

Pojedynek dwóch faworytów do zwycięstwa w ELIT V Lidze, czyli X-Trade Brokers i HRK S.A. jawił się jako mecz pełen emocji i pięknych goli. W istocie, mecz był bardzo emocjonujący, ale na przeszkodzie bramkom stanęli bramkarze obu teamów.

Spotkanie trochę mocniej zaczęli Brokerzy, w których drużynie jak zwykle szaleli na boisku Mikołaj i Jakub Stasikowie, raz po raz nękający obronę przeciwnika wchodząc w ich pole karne. Headhunterzy nie pozostawali dłużni, oddając kilka bardzo groźnych uderzeń z dystansu, jednak z dużą dawką szczęścia utrzymywał się wynik 0:0. Pomarańczowy mogą mówić nawet o zdecydowanie większym pechu, gdyż w pierwszej połowie trzykrotnie obili obramowanie bramki, a gdy już trafiali w jej światło, na wysokości zadania stawał Jakub Oleksiński, w którego wstąpił dzisiaj duch Lwa Jaszyna i Ikera Casillasa w jednym.

Po bezbramkowej pierwszej połowie drugą z jeszcze większą werwą rozpoczęła drużyna HRK S.A., i można powiedzieć że w drugiej połowie tego spotkania wykorzystali oni limit pecha na następne 10, w porywach do 15 sezonów. Próbował Igor Komorowski, próbował Krzysiek Stanczykiewicz, bramka X-Trade Brokers była jednak jak zaczarowana. Albo obronną ręką wychodził Kuba Oleksiński, albo brakowało dosłownie milimetrów. Biali wyczekiwali na swoją szansę z kontrataku, i taka pojawiła się 10 minut przed końcem gry. Piłkę przejął Przemek Lik, dograł celnie do Jakuba Stasika i Brokerzy prowadzili mimo przewagi rywala. Na minutę przed końcem udało im się jeszcze przystemplować wynik dzięki akcji braci Stasik. Kuba podawał, Mikołaj strzelał, a HRK S.A. mogło tylko przeklinać los.

- doskonały mecz, mimo że bez bramek - Zawodnicy obu ekip nie oszczędzali się, przez 40 minut biegając od jednej bramki do drugiej i kreując coraz to więcej okazji
- bardzo dobra postawa bramkarzy - Byliśmy dzisiaj świadkami naprawdę nieziemskich interwencji za równo po jednej, jak i drugiej stronie

- lekko wycofane X-Trade Brokers - W drugiej połowie byliśmy świadkami zupełnie innej gry, niż takiej do której przyzwyczaili nas Biali

Zawodnik meczu: Jakub Oleksiński [X-Trade Brokers]
19 (!) interwencji, w tym mniej więcej połowa w stylu jakiego nie powstydziliby się najlepsi na świecie. Wybronił wygraną dla X-Trade Brokers.