(1:1)
  • Dzień: 03.10.2018, Środa
  • Godzina: 22:20

Z Mitrą wszystko w porządku

Gdy w poprzedniej kolejce MITRA została dosłownie zniszczona przez SL Football Team 2:9, niektórzy zastanawiali się czy ekipa Patryka Paszki zdąży się otrząsnąć na spotkanie z drużyną COMPENSA. Na szczęście Biali odpowiedzieli na takie przemyślenia najlepiej jak mogli, czyli na boisku.

Co prawda na początku spotkania Ubezpieczyciele zepchnęli swojego przeciwnika do obrony, Dariusza Puchtę na samym początku spotkania uratowała poprzeczka, a już w 7. min. z gola po podaniu Artura Epelbauma cieszył się Arkadiusz Bagiński. COMPENSA postawiła na zdecydowanie niski, ale działający skutecznie pressing, z którym MITRA, przyzwyczajona do szybkiego rozgrywania piłki i wychodzenia spod wysokiego pressingu nie była sobie w stanie poradzić. Praktycznie każda próba wejścia na połowę przeciwnika kończyła się stratą, bowiem od koła środkowego każdy zawodnik od razu miał przy sobie dwóch obrońców. Dopiero pod koniec pierwszej połowy Patryk Paszko obsłużył podaniem Mateusza Kowalczyka, a ten huknął jak z armaty, sprawiając że obie ekipy na przerwę schodziły z remisem.

Biało Zieloni po przerwie nie mieli zamiaru zmieniać taktyki, jednak tym razem starała się też od razu wychodzić z kontratakami. Sprawiło to że spotkanie zrobiło się bardziej otwarte (jednak wciąż dość defensywne i taktyczne). W 25. min. po jednym z takich kontrataków swoją ekipę na prowadzenie po raz drugi wyprowadził Karol Domżała. Widmo drugiej porażki w sezonie zajrzało w oczy ambitnej drużnie MITRA i zadziałało to na nich zdecydowanie motywjąco. W 31. min. Patryk Paszko doprowadził do wyrównania po bardzo ładnym uderzeniu z rzutu wolnego (Jarosław Dusiński nie miał nic do powiedzenia przy tej bramce) a skomasowane ataki przez ostatnie dziesięć minut na dosłownie sekundy przed zakończeniem spotkania przyniosły upragnione zwycięstwo, gdy piłkę do bramki wbił Maciej Czekański. Biało Czarni triumfują, i bardzo ciekawi Nas, jak będzie im szło w dalszej części sezonu.

- uczta dla fanów taktyki: Gra obronna ekipy COMPENSA wyglądała dziś lepiej niż chociażby reprezentacji Polski na Mundialu. Dojrzałość, taktyka, spokojny odbiór piłki na własnej połowie. Imponowało to, jednak dziś nie wystarczyło
- zaangażowanie mimo temperatury: Mimo dość zimowych wskaźników termometrów, obie drużyny grały z niemałym i godną podziwu dawką ambicji

- dużo taktyki, mało bramek: Jeżeli ktoś chciał w tym spotkaniu oglądać festiwal bramek, to grubo się przeliczył. W ELIT I Lidze częściej górę bierze taktyka, a nie futbol totalny

Zawodnik meczu: Patryk Paszko [MITRA]
Motor napędowy, kapitan i lider z prawdziwego zdarzenia. To jego bramka z rzutu wolnego sprawiła, że MITRA uwierzyła w swoje siły i doprowadziła do zwycięstwa rzutem na taśmę.