• Poziom: ELIT Ekstraklasa
  • Dzień: 15.04.2014, Wtorek
  • Godzina: 21:15

Zadecydował jeden strzał

Od zwycięstwa sezon rozpoczęli zawodnicy ekipy EULER HERMES. Pokonali oni  GRAS SAVOYE 6:5. Ligowy debiutant, mimo że poległ, zaprezentował się z naprawdę bardzo przyzwoitej strony. Już w swoim pierwszym spotkaniu na boiskach ELIT Ekstraklasy pokazali, że w dalszej części rozgrywek mogą być niezwykle groźni.

Do przerwy na tablicy świetlnej widniał remis 2:2. Znakomicie odzwierciedlało to boiskowe wydarzenia - obie ekipy zdecydowanie nie chowały się za gardą i podjęły wymianę ciosów. Wynik już w trzeciej minucie otworzył Michał Orzechowski i to jego ekipa przez następny kwadrans była bliżej kolejnych bramek. Dobrze między słupkami EULER HERMES spisywał się jednak Michał Ziółek.

Odpowiedź przyszła po kwadransie pierwszej części gry - wówczas błysnął znakomity duet Krzysztof Kaczor-Marcin Pijewski. Najpierw gola po asyście Krzysztofa zdobył Marcin, a cztery minuty później trójkową akcję (wespół z Danielem Kucharukiem) wykończył "Kaczka". Ale radość z prowadzeni ugasił kilka sekund przed gwizdkiem oznaczającym przerwę Łukasz Sasal. Wynik pozostawał sprawą otwartą.

W drugiej połowie sprawy w swoje ręce wziął Sebastian Urbańczyk z GRAS SAVOYE - po 10. minutach tej części gry miał na koncie dwa gole, a pięć minut później uzupełnił klasycznego hat-tricka. Jeden z jego goli z pewnością trafi do zestawienia TOP bramek kolejki. Który i w jaki sposób zdobyty? O tym przekonacie się oglądając nasze materiały wideo...

Pomimo genialnej formy Sebastiana, to EULER HERMES mogło cieszyć się z wygranej. Bardziej doświadczona ekipa zagrała drugą połowę zespołowo i z pomysłem. I przede wszystkim strzeliła jednego gola więcej - tego na wagę trzech punktów zdobył pięknym strzałem z rzutu wolnego Daniel Kucharuk.