• Poziom: ELIT II liga
  • Dzień: 03.12.2014, Środa
  • Godzina: 20:30

Pomarańczowi bez polotu w ataku

Mecz pomiędzy drużynami BLACHY PRUSZYŃSKI oraz LeasePlan zapowiadał się bardzo ciekawie. Świetnie do tej pory grający zawodnicy w pomarańczowych trykotach ulegli "Blachom" 4:0. Takiego wyniku chyba nie spodziewał się nikt, chociaż patrząc na grę na boisku, wydawało się, że rezultat powinien być inny.

Początek meczu należał do LeasePlan - świetnie składali akcje i szybko wychodzili do wysokiego pressingu. Nie potrafili jednak wykorzystać nadarzających się okazji. Strzały albo zatrzymywały się na nogach obrońców albo były świetnie bronione przez Wiktora Korpałę. Po niecałych dziesięciu minutach gra wyrównała się, tak jakby "Pomarańczowi" lekko opadli z sił. Nie wychodzili tak pewnie z pressingiem zostawiając trochę pola "niebieskim". W taki sposób minuta po minucie "Blachy" zdobywały kolejne metry boiska, by w końcu w piętnastej minucie otworzyć wynik spotkania. Uczynił to Piotr Szczepański, który pokonał Marcina Matujewicza świetnym przemyślanym uderzeniem z rzutu wolnego. Parę minut później ten sam zawodnik dobił drugą bramkę strzałem ze skrzydła.

Druga połowa była zdecydowanie bardziej ciekawa. Szybkie akcje pojawiały się z obu stron, nie można było nawet na sekundę spuścić wzroku bo straciłoby się sporo pięknej gry. LeasePlan nie potrafiło jednak wykorzystać tego, co wypracowali pod bramką rywali. Kilka zmarnowanych stuprocentowych okazji wpłynęło trochę na ich morale i dali sobie wklepać jeszcze dwie bramki. Jedną dołożył Maciej Stawski po przejęciu piłki w obronie "Pomarańczowych", a drugą Jakub Olejarczyk cudownym strzałem z dystansu, nie pozostawił bramkarzowi żadnych szans na obronę.

Mecz zdecydowanie nie poszedł po myśli zawodników LeasePlan, zapewne mieli smaka na trzecie miejsce w tabeli, a tak dali radość "Blachom",  które właśnie znajdują się piątym miejscu, czyli tuż za "Pomarańczowymi".