• Sezon: Jesień 2014
  • Dzień: 22.10.2014, Środa
  • Godzina: 19:30

Wyrównana walka

W środowy wieczór zmierzyły się w ramach ELIT III Ligi, Piłkarskich Rozgrywek dla Biznesu, drużyny Partner Flota i Stanley B&D. Nikt by nie przewidział, że ten mecz skończy się takim wynikiem. Mieliśmy przyjemność oglądać gole, wspaniałe parady bramkarskie i walkę do ostatniego gwizdka. Spotkanie zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów.

Obie drużyny zaczęły rozsądnie, nie grały zbyt ryzykownie. Starały się przede wszystkim nie stracić bramki. Warto dodać na początku, że drużyna Partner Flota grała cały mecz bez zmian. Obie drużyny mocno walczyły, aby zdobyć przewagę w środku pola, jednak to ekipa w żółtych koszulkach zaczęła po 5 minutach przejmować inicjatywę. Partner Flota skupiła się na groźnych kontratakach.

To spotkanie przypominało wyrównaną walkę bokserską, cios za cios, a obaj bramkarze te ciosy skutecznie parowali. Jacek Modzelewski, stojący w bramce Partner Flota zanotował 14 udanych interwencji, a jego drużyny przeciwnej Kamil Karczewski miał ich aż 16! Gdyby nie ich fantastyczna postawa tego dnia padłoby o wiele więcej goli. Pierwszy skapitulował Modzelewski – w 13. minucie pokonał go super strzelec „Żółtych”, czyli Piotr Bychowski. Po trzech rozegranych meczach ma na koncie 7 bramek. Strzela średnio ponad dwie bramki na mecz!

Zawodnicy STANLEY B&D poszli na całego, po małym zamieszaniu w polu karnym gospodarzy, Michał Kwaśniewski strzelił swoją premierową bramkę. Radość z dwubramkowej przewagi „Żółtych” nie trwała długo. Świetnie wykonany rzut rożny zaowocował golem. Piotr Roguski przytomnie podał przed pole karne do Tomasza Firkowskiego, a ten kapitalnym strzałem pokonał bramkarza gości. Chwilę potem gwizdek sędziego zaprosił obie drużyny na przerwę i zatrzymał wynik na 2:1 dla Stanleya B&D.

Druga połowa miała podobny przebieg jak pierwsza. Akcja za akcje. W 28 minucie gry znowu Piotr Bychowski pokazał, że to on jest głównym motorem napędowym drużyny. Minął rywala, precyzyjnie podał do Jacka Białasa, a ten strzelił tak, że piłka zatrzepotała w siatce. Gdy już wszyscy dopisywali trzy punkty ekipie Stanley B&D do odrabiania strat zabrała się Partner Flota. Cały zespół pracował na wydarcie choć jednego punktu z tego arcytrudnego spotkania. Zaangażowanie opłaciło się - po podaniu Michała Golenia gola strzelił Piotr Roguski. Goście jeszcze nie ocknęli się po tym golu, a już musieli przełknąć gorycz utraty trzeciego gola w tym spotkaniu. Sędzia podyktował karnego, a pewny jak zawsze Paweł Boguszewski nie zmarnował takiej okazji na zdobycie bramki. Atmosfera po tym strzale nadal była gorąca, ale wynik pozostał bez zmian.

Remis pogodził dzielnie walczących. Taki wynik pozwala Partner Flota pozostać w czołówce tabeli ELIT III Ligi. Natomiast zespół Jacka Białasa w następnym spotkaniu z Sollers Consulting ma duże szanse na zdobycie punktów, czekamy!