(5:2)
  • Sezon: Zima 2020
  • Dzień: 23.01.2020, Czwartek

BGK znów z pewnym zwycięstwem

+ Obie drużyny nie mogły narzekać na małą liczbę sytuacji podbramkowych. Zarówno gracze z Alei Jerozolimskich, jak i ze Żwirki i Wigury umieli tworzyć ciekawe akcje, byli kreatywni na boisku
+ „Biało-Czerwoni” dokładali do tego lepszą grę w obronie. M.in. Tomasz Welter świetnie stał tam, gdzie powinien, pewnie zatrzymywał zapędy rywali. Rzadziej tak skuteczna defensywa występowała po przeciwległej stronie murawy
+ Początkowo niewidoczny Tomasz Mozga uaktywnił się w 13. minucie. W tym właśnie momencie przy stanie 2:2 popisał się świetnymi strzałami z dystansu, których nie zdołał zatrzymać Łukasz Cichoń. Po kilku minutach skompletował hat-tricka, ustalając jednocześnie wynik spotkania

- To, że PRETIUS ma potencjał w ofensywie – wiemy wszyscy. Nawet brak Mateusza Materny nie wpływa na ten aspekt gry. Jednak problemem Białych było złapanie odpowiedniego balansu między grą z przodu i z tyłu. Pozostawianie miejsca na rozgrywanie akcji przez BGK przekuwało się na ich coraz większą liczbę dogodnych okazji

Zdobył dwie pierwsze bramki w spotkaniu. Co prawda z dobitek, ale nie było tak, że w całym pojedynku tylko wykańczał pracę kolegów. Sam często inicjował akcje, był pod grą, aktywny na boisku, nie bał się brać ciężaru rozgrywania na swoje barki. Zalicza bardzo dobry występ.