• Poziom: ELIT II liga
  • Dzień: 22.04.2015, Środa
  • Godzina: 20:00

Nieuzbrojeni

Pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie letnim zapisali na swoim koncie gracze OUTBOX. Po meczu pełnym walki, ale i pięknych zagrań, pokonali waleczną ekipę PIT-RADWAR 5:2.

Bardzo krótko zawodnicy OUTBOX czekali na objęcie prowadzenia w spotkaniu. Już w pierwszej minucie gry Michał Hawrasz nie dał szans Rafałowi Krawczykowi i zapewnił swojej drużynie prowadzenie. To lekko zdeprymowało PIT-RADWAR. Arkadiusz Rosa i spółka w początkowej fazie meczu nie byli w stanie przebić się przez defensywę OUTBOX. Tymczasem Hawrasz z kolegami podkręcali tempo. W 6. minucie gry Xavi Marette popisał się dobrym podaniem, a Jakub Kołaczkowski podwyższył wynik spotkania. W odpowiedzi Damian Pikuła zdobył kontaktową bramkę i wynikiem 2:1 zakończyła się pierwsza część meczu.

Początek drugiej połowy to walka, walka i jeszcze raz walka. Gra toczyła się głównie w środku pola, żaden z zespołów ani myślał odpuścić choćby centymetra placu. Wreszcie, w 30. minucie, bardzo aktywny Michał Hawrasz odnalazł podaniem Jakuba Orackiego, a ten strzelił trzeciego gola dla OUTBOX. Wraz z upływem kolejnych sekund gra stawała się coraz szybsza i zaczęła przypominać klasyczną, bokserską wymianę ciosów. W ciągu minuty padły dwie kolejne bramki – najpierw Piotr Gruba dograł do Damiana Pikuły, a ten pokonał Łukasza Czerwińskiego, a po chwili fantastyczną indywidualną akcją w stylu swojego znamienitego imiennika popisał się Xavi Marette i było już 4:2. Gracze PIT-RADWAR za wszelką cenę starali się gonić wynik, ale ostatnie słowo należało do zawodników OUTBOX. W ostatniej minucie gry celnym strzałem rezultat ustalił Xavi Marette.

W następnej serii spotkań OUTBOX zagra z LIBERTY. Trudne zadanie czeka PIT-RADWARKrzysztof Pastuszko z kolegami staną bowiem w szranki z INTERRISK.