(2:3)
  • Sezon: Jesień 2015
  • Dzień: 07.10.2015, Środa

PANDORY happy end

W II kolejce mierzyły się zespoły, które w tydzień wcześniej w nieprawdopodobnych okolicznościach straciły zwycięstwo. Beniaminek z ul. 17 stycznia - 22 sekundy przed końcową syreną stracił gola na 7:7 z Sollersami, zaś VIACOM na 2 sekundy! przed końcem meczu stracił gola na 5:5 z LeasePlanem. Oba zespoły wybiegły więc w środowy wieczór pełne piłkarskiej złości i chęci rehabilitacji.

Spotkanie było ciekawe od samego początku. Od pierwszego gwizdka gracze PANDORA, ubrani w czerwone plastrony, sprawnie rozstawili się na placu i dyktowali warunki. Od tyłu rozgrywali piłkę bracia Grzęda, w środku zaś próbował brylować Marcin Cichocki. W 6 min nowa twarz – Irek Asman – strzałem w środek braki dał prowadzenie. Grzegorz Hynek zasłonięty, mógł tylko wyjąć piłkę z sieci. VIACOM czyli Nasza „Blok Ekipa” (przyp. Comedy Central – sobota godz 22:55), otworzyła nieco szyki obronne i postawiła na ofensywną grę Karola Króla i Michała Rajkowskiego. Ten drugi już w I kolejce potwierdził, że jest gwiazdą ligi i będzie walczył o tytuł króla strzelców. Wysoki, sprawny i zadziwiająco dynamiczny gracz do przerwy trafił dwukrotnie. Bardzo pomagał mu Rafał Rytel, który gdy tylko mógł, szukał dobrych podań.

Zespół PANDORY był tego wieczoru o mały krok z przodu. To on dyktował tempo gry oraz miał większe posiadanie piłki. To „puszka z precjozami” oddała więcej strzałów i stworzyła więcej szans. Ale należy oddać VIACOM, że grali dzielnie i … zabrakło niewiele, aby odnieść upragnione zwycięstwo. W drugiej połowie Piotr i Marek wyraźnie przejęli inicjatywę, wyrównując stan meczu na 3:3 (piękny strzał z dystansu Karola Króla), po chwili wychodząc na prowadzenie 4:3! Grzegorz Hynek przechodził samego siebie, czym wprawił w zakłopotanie Michała Jakubczyka oraz Piotra Stodulskiego. W 36 min Król strzelił w spojenie, po czym po kontrze Mateusz Grzęda trafił w słupek. Taki to był mecz. Gdy wydawało się białopomarańczowi dopną swego, Marcin Cichocki z bliska dał wyrównanie, a minutę przed końcem „młodini” ustali wynik na 5:4. Wspaniały mecz Panowie !

Zawodnik meczu: Grzegorz Hynek
Bramkarz VIACOM, niemalże w pojedynkę zatrzymał przeciwników. 17 sktecznych interwencji pokazuje, że uwijał się jak w ukropie, a wiele z nich to strzały z bliska lub sam na sam. BRAWO !