• Sezon: Zima 2016
  • Dzień: 02.03.2016, Środa
  • Godzina: 20:35

Tarasiuk show nie wystarczył

W środowy wieczór stanęły naprzeciw siebie zespoły rozpoczynające przygodę z ELIT ligą. Doświadczenie przemawiało za rozgrywającym drugi sezon www.selito.pl, ale beniaminek z Lionbridge posiadał dłuższą i nieco młodszą ławkę rezerwowych. Oba zespoły liczyły na dobry mecz i świetną zabawę. Zapowiadało się więc ciekawie.

Początek, jak i większość meczu przebiegała w atmosferze pozytywnego, nieco chaotycznego futbolu. Akcje często kończyły się po 3-4 podaniach, choć byliśmy także świadkami kilku dogodnych sytuacji. W 4 min prowadzenie Sklepikarzom dał Kuba Tarasiuk, jak się później okazało bohater tego widowiska. W 8 min Pomarańczowe Lwy odpowiedziały, gdy podanie Damiana Gabrysia na bramkę zamienił wyróżniający się kreatywnością i niewątpliwymi umiejętnościami technicznymi Kamil Sulisz. W 13 min zawodnik ten wypatrzył Jacka Tatara, który podwyższając na 2:1, strzelił ósmego gola w sezonie.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie, ale chwilę przerwy lepiej spożytkowali gracze Selito.pl. Kilka celnych wskazówek i czarne trykoty wysoko podeszły młodszych rywali. Przyniosło to skutek już w 22 min kiedy to Tarasiuk zamknął precyzyjnym strzałem zakończył oskrzydlającą akcję Jarka Łowickiego. Gdy oczekiwaliśmy kolejnych goli Selito.pl Robert Strzecha „wypuścił” Kamila Lahtiego i Aleksander Kwacz nie wiele mógł zrobić. 3:2  i Tłumacze mieli chrapkę na więcej. Nie minęła minuta na wysoki jak Brzoza - Wojtek Pokrzywa szczęśliwie wpakował piłkę do siatki.

Wtedy przypomniał o sobie Kuba Tarasiuk, który ponownie po podaniu Łowika, skompletował Hat-tricka. Silny strzał wpadł od słupa do siatki. Gracze Selito.pl ciągle jednak byli o krok za Lionbridge, którzy czując zagrożenie uciekli spod topora po efektownym golu Roberta Strzechy. Wynik 5:3 dał im chwilę wytchnienia, ale w 40 min Kuba Tarasiuk po raz czwarty dał nadzieję na remis. Sekundy później syrena zakończyła to emocjonujące widowisko.

Zawodnik meczu: Kuba Tarasiuk [Selito.pl]
To, że jest silny jak tur i walczny jak dzik zdążyliśmy się przekonać. Ale, że ma tak ułożoną prawą stopę wiemy dopiero od dziś. Najlepszy mecz tego gracza na zielonej murawie rozgrywek ELIT ligi. Oby więcęj takich meczów. BRAWO!