• Poziom: ELIT I liga
  • Dzień: 16.01.2014, Czwartek
  • Godzina: 20:30

Pierwsze śliwki robaczywki, COMPENSA daje lekcję futbolu NFOŚiGW

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekonała się, co to rywalizacja w ELIT I Lidze. W swoim premierowym meczu na tym szczeblu rozgrywek poległa z pojedynku z COMPENSĄ aż 0:14. Teraz może być tylko lepiej!

„Ubezpieczyciele" nie mieli dla swoich nowych ligowych kolegów litości - strzelanie rozpoczęli niemal od razu po pierwszym gwizdku, a skończyli je na kilka sekund przed ostatnim, kończącym mecz...

Pierwszego gola zdobył w 3. minucie Bartek Okrasa. I to jakiego! Po kombinacyjnej akcji i świetnie rozegranym rzucie rożnym. Z rogu podawał Wojtek Korol, jego koledzy ściągnęli uwagę obrońców, a Bartkowi pozostało dopełnić formalności.

Tak padł pierwszy gol, ale kolejne był równie ładny, bo choć Karol Domżała uderzał z rzutu rożnego, to zrobił to na tyle efektownie, że ręce same składały się do oklasków. Karol uderzył w stylu, które preferował w latach świetności Zinedine Zidane - mocno, w górny róg, niemal pod samo spojenie. Karol uderzył ryzykownie, ale bardzo pewnie. 2:0!

Kto by wówczas przypuszczał, że COMPENSA tego dnia dołoży jeszcze 12 goli... Połowę z nich zdobył Lesław Pająk. Leszek w końcu udowodnił, że jest graczek kreatywnym, ale i skutecznym, wykańczającym akcje i... bramkarzy rywali.

Bo Rafał Klimek z ekipy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, choć był najlepszym zawodnikiem swojej ekipy, musiał aż 14 razy sięgać do własnej siatki.

Goście ponieśli dotkliwą porażkę, ale za tydzień szansa, by to upokorzenie sobie "odbić". Trzymamy kciuki!