• Poziom: ELIT II liga
  • Dzień: 25.01.2017, Środa
  • Godzina: 20:35

STANLEY B&D po raz pierwszy wygrywa w II Lidze!

Sezon otwierający rok 2017 to novum nie tylko dla debiutującego w cyklu rozgrywek zespołu GlobatFit, lecz także dla STANLEY BLACK&DECKER, które po raz pierwszy gra w ELIT II Lidze. Obie ekipy zacięcie dążyły do swojego pierwszego zwycięstwa.

Lepiej spotkanie rozpoczęło się dla odzianych w nowe białe koszulki graczy GlobalFit. Wynik otworzył Jan Bartkiewicz. Jednak bramka, która pada niemal wraz z rozpoczęciem gry nie może załamać takiego wyjadacza piłkarskich boisk jak Grzegorz Sikora. Po podaniu Kamila Karczewskiego Grzegorz wyrównał na 1:1. Z kolei za chwilę rozpoczął się „Marcin Bochniak-Show”! Defensor "Śrubokrętów" w pierwszej połowie ustrzelił hat-tricka, ale w jakim stylu to uczynił! Wszystkie trafienia padły po efektownych strzałach z dystansu, w tym jedno z fałszu. Widać, że Żółto-czarni, a zwłaszcza Jacek Białas i Marcin Bochniak, nie próżnowali na treningach i ten pierwszy przekazał drugiemu w wersji praktycznej umiejętność swojego firmowego uderzenia. Michała Sujkowskiego w pierwszej połowie pokonał także Alberto Santiago. Z kolei David Evans nie był w stanie nic poradzić przy strzałach Marka Profusa i Patryka Radzika. Przy bramce Patryka dużo lepiej mogła zachować się defensywa STANLEY BLACK&DECKER.

Niestety zawodnicy obu ekip wystrzelali się w pierwszej połowie i w drugiej obejrzeliśmy tylko jedną bramkę. Jednak nie znaczy to, że drugie 20 minut pozbawione było emocji. Co to, to nie. Minimalną przewagę mieli nowicjusze w lidze, ale brakowało im skuteczności. Bez zarzutu spisywał się także David Evans. Tak naprawdę o zwycięstwie Żółto-czarnych zdecydowały detale, a właściwie detal w postaci strzałów z dystansu Marcina Bochniaka. Na plus wśród zwycięzców należy także zaliczyć postawę Alberto Santiago. Obcokrajowiec wrócił na boiska ELIT Ligi po dłuższej przerwie i jakby przybrał na szybkości. Był ustawiony bliżej bramki rywali, co także przyniosło wymierny efekt. W końcówce spotkania Marcin Bochniak po faulu przeciwnika nabawił się kontuzji i obrona "Śrubokrętów" była już nieco mniej szczelna. Wykorzystał to zespół GlobalFit, który w 36. minucie zdobył bramkę kontaktową. Z kontrą po rzucie rożnym rywali wyszli Artiom Pastuszyk i Michał Niewodzki. Pierwszy asystował, a drugi zdobył swoją premierową bramkę w rozgrywkach. W końcówce Biali jeszcze mocniej przycisnęli, ale STANLEY BLACK&DECKER nie straciło już żadnego gola. Tym samym ich pierwsza wygrana w ELIT II Lidze stała się faktem!

Zawodnik meczu: Marcin Bochniak [STANLEY B&D]
Wybór nie mógł być inny. Zawodnik pazerny na gole, który jednak zawsze dba o defensywę. Jego piękne trzy bramki przesądziły o zwycięstwie Żółto-czarnych.