• Sezon: Zima 2017
  • Dzień: 25.01.2017, Środa
  • Godzina: 19:05

Historyczne zwycięstwo VIVUSA!

Obie drużyny przystąpiły do tego spotkania w skrajnie odmiennych nastrojach. SPIE w 1. kolejce wygrało 3:2, natomiast VIVUS.pl zapłaciło frycowe, przegrywając 15:1.

Ci drudzy przed swoim drugim w historii występem w ELIT Lidze poważnie się wzmocnili. Na boisku w ich szeregach pojawili się byli piłkarze – Dariusz Dźwigała oraz Piotr Czachowski. Pierwszy był wyraźnie opromieniony po porannej nominacji na selekcjonera dwóch grup młodzieżowych reprezentacji Polski. Jednak rywale nie wystraszyli się byłego ligowca i całej reszty drużyny, co przyniosło nam dobry i wyrównany pojedynek. Minimalną przewagę mieli Pożyczkodawcy, jednak kapitalnie w bramce SPIE spisywał się Łukasz Karpik, który obronił m.in. rzut karny wykonywany przez byłego zawodnika Pogoni Szczecin i Polonii Warszawa. Dźwigała wielokrotnie próbował strzałów z dystansu, jednak żaden z nich nie zakończył swojej drogi w siatce. Jedyna bramka w pierwszej połowie padła w 14. minucie, a jej autorem był Mariusz Milewski, który skutecznie wykonał rzut wolny.

Druga połowa to wciąż nieustanny popis między słupkami Łukasza Karpika. Jednak nie ustępował mu również Mariusz Osiński. Był zawsze na posterunku kiedy Piotr Czachowski i spółka nie zdołali zadbać do końca o defensywę, aby przypominała ona typowe włoskie catenaccio. Okazji z obu stron było bardzo dużo, jednak drużyny wymieniły się po jednej najlepszej. Wśród Zielonych Mariusz Milewski posłał piekielną bombę, która wylądowała na poprzecze. Z kolei u Granatowych stuprocentową okazję zmarnował Mateusz Boczek. Chociaż Dariuszowi Dźwigale nie udało się pokonać bramkarza oponentów, to udało mu się zaliczyć asystę przy drugim golu Mariusza Milewskiego. Gracze z Powsińskiej w samej końcówce pojedynku odpowiedzieli trafieniem Adama Kisiela. Na wyrównanie nie starczyło już jednak czasu.

Zawodnik meczu: Mariusz Milewski [VIVUS.pl]
Swoją grą przyćmił niemal wszystkich pozostałych graczy na boisku. To dzięki jego dwóm bramkom VIVUS.pl odniósł historyczne pierwsze zwycięstwo w ELIT IV Lidze.