• Sezon: Wiosna 2018
  • Poziom: ELIT IV Liga
  • Dzień: 30.05.2018, Środa

Vienna Life na III miejscu

Po 1 połowie wydawało się, że może dojść do podziału punktów, jednak na ostatnie 20 minut Vienna Life ewidentnie przejęło inicjatywę i wyszarpało 3 punkty ekipie LUXMED.

Ubezpieczyciele aktualnie borykają się z problemem związanym z kontuzją barku supersnajpera Tomka Chrobaka (życzymy szybkiego powrotu do formy!), jego rolę przejęli w nieco innym rozstawieniu Paweł Delimat i Tomek Chojecki. Duet już w 2. minucie miał niezłą sytuację i zamieszał w polu karnym, jednak skończyło się jedynie na rzucie rożnym. W obydwu teamach dobrze sprawdzali się rozgrywający: u Ubezpieczycieli tę rolę pełnił bramkarz Sebastian Ziemba, a u Medyków - Marcin Górski. Obydwaj panowie popisali się optymalnym przeglądem pola, pozwalali sobie zarówno na krótkie podania jak i długie lagi w okolice przeciwnego pola karnego. Pomimo wyrównanej gry, wynik otworzyli Ubezpieczyciele po bramce Mariusza Kowalewskiego, jednak Medycy odpowiedzieli już 3 minuty później. Z granicy pola karnego uderzał Jakub Socha, jednak ostatecznie na kilkadziesiąt centymetrów przed linią bramkową nogę dołożył Rafał Szczykno i to on dopisał bramkę do swojego konta.

Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 1:1, więc obydwu drużynom zostało tylko 20 minut na przeważenie szali zwycięstwa na swoją stronę. Premierowa część spotkania została rozegrana wyraźnie wolniej niż zwykle przez zawodników w Granatowo-Czerwonych trykotach. Najwyraźniej oszczędzali siły na decydującą część pojedynku, bo już w 23. minucie Tomek Szymański podczas rzutu rożnego wykorzystał moment nieuwagi defensorów Medyków, dograł piłkę do Pawła Gawędzkiego a ten wysunął swój zespół na prowadzenie.

Tomek był bohaterem drugiej połowy: przy pierwszej bramce popisał się asystą, a w 36. minucie rozpoczął prawdziwy festiwal strzelecki. Wykorzystał błąd komunikacyjny obrońców i oddał mocny strzał na bramkę: piłka z hukiem odbiła się od poprzeczki i wpadła w sieć, potem dołożył jeszcze 2 gole i tym sposobem zagwarantował sobie hat-trick’a, a drużynie zwycięstwo.

-Rozgrywający: Sebastian Zięba i Marcin Górski popisali się bardzo dobrym przeglądem pola
-Druga połowa Ubezpieczycieli: dobitnie podkreślili zdobycie 3 punktów i nie dali dojść do słowa Medykom

-Druga połowa w wykonaniu LUXMED: świetnie grający podczas pierwszej części spotkania gracze tacy jak Rafał Szczykno i Jakub Socha ewidentnie opadli z sił na ostatnie 20 minut gry

Zawodnik Meczu: Tomasz Szymański [Vienna Life]
Hat-trick zapewniony w przeciągu 180 sekund, asysta przy ważnej bramce na 2:1 - zasłużony tytuł MVP.