• Poziom: ELIT IV Liga
  • Dzień: 21.06.2018, Czwartek
  • Godzina: 20:50

Vienna Life wskakuje na podium!

Sytuacja w ELIT IV Lidze – jeśli chodzi o walkę o 3. miejsce – jest tak napięta, że każdy mecz może wiele zmienić. Nie inaczej było przy okazji starcia Vienna Life z DLA Piper. Lepiej spotkanie rozpoczęli Ci drudzy. Po pierwszej ćwiartce czasu prowadzili 2:0 dzięki ładnym golom Łukasza Gruchalskiego i Adama Kietlińskiego. Nie od dzisiaj jednak wiadomo, że „Granatowo-Bordowi” to waleczna drużyna. Do przerwy zdążyli wyrównać. Stało się tak po trafieniach Mariusza Kowalewskiego i Łukasza Miksy.

W drugiej połowie inicjatywę na dobre przejęli Ubezpieczyciele. Prawnicy co prawda próbowali odgryzać się akcjami np. Marcina Barana, ale czynili to z rzadka. W 27. minucie Vienna Life po raz pierwszy wyszła na prowadzenie. Tomek Chojecki zagrał do Łukasza Miksy, a ten po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Kilka minut później po ładnej akcji wyrównał Marin Baran. Zwycięskiego gola strzelił Łukasz Wójcik, który dał w tej chwili Ubezpieczycielom miejsce na podium w ligowej tabeli.

- nieco zaskakujące dobre wejście w spotkanie DLA Piper
- mecz atrakcyjnością godny walki o podium
- znana już waleczność Vienna Life, dzięki której po raz enty wydarli rywalom punkty

- zbyt ostra gra w końcówce gry

Zawodnik meczu: Łukasz Miksa [Vienna Life]
To właśnie on tworzył najwięcej akcji dla swojego zespołu. Był motorem napędowym. To również Łukasz strzelił dwie bardzo ważne bramki, a także zaliczył asystę. Brawo!