(0:4)
  • Poziom: ELIT VII Liga
  • Dzień: 15.10.2018, Poniedziałek

Sinusoida formy

Ekipa MENARD w rozpoczętym miesiąc temu sezonie ELIT VII Ligi gra wyjątkowo w kratkę. Na cztery mecze wygrała i przegrała po dwa. W starciu z KG LEGAL mieli ułatwione zadanie ponieważ Prawnicy długą część spotkania grali o jednego zawodnika mniej.

Wobec tego Czerwoni po 10 minutach prowadzili 3:0, a do siatki trafiali Marcin Biliniak, Norbert Kurek oraz Paweł Ruszczyk. W 14. min. po kontrze świetną sytuację dla przegrywających miał Mateusz Grosicki, ale kapitalnie jego strzał obronił Marcin Ciecierski. Wynik do przerwy ustalił Jacek Klepaczka.

Druga odsłona nie rozkręciła się jeszcze na dobre, a wynik brzmiał już 7:0 dla graczy z Powązkowskiej! Swoje trafienie uzyskał Sabir Najafov, a po chwili dzięki dwóm kolejnym hat-tricka skompletował Paweł Ruszczyk. Po tym, gdy rozstrzygnięcie już znaliśmy, Prawnicy w końcu pokonali świetnego tego dnia Marcina Ciecierskiego. Przy obu golach asystował Jędrzej Janiszewski, a strzelał Mateusz Grosicki. Czymś, co mogło martwić KG LEGAL było to, że nawet grając już w sześciu dopuszczali do sytuacji, że rywale wychodzili z atakiem w proporcjach 3/4 na 1.

- wykorzystanie przez MENARD ogromnej szansy na zwycięstwo
- niemało dynamiki w grze, szczególnie przy kontrach
- bardzo dobry występ Pawła Ruszczyka, który ustrzelił hat-tricka

- KG LEGAL grając nawet w komplecie za łatwo dawał wchodzić rywalom we własne pole karne

Zawodnik meczu: Patryk Niezgódka [MENARD]
Tym razem uhonorowaliśmy króla asyst, których Patryk miał trzy. To dlatego, że był on zawodnikiem, przez którego chyba najczęściej przechodziły akcje Czerwonych. Był on również nierzadko głównym punktem tych akcji.