• Poziom: ELIT I liga
  • Dzień: 11.06.2014, Środa
  • Godzina: 19:00

ELIT Ekstraklasa już tuż tuż

PGE Energia Odnawialna zwyciężyła w starciu z COMPENSĄ 5:1 i umocniła się na drugim miejscu w tabeli ELIT I Ligi. Lech Stawski i spółka są coraz bliżej awansu do ELIT Ekstraklasy!

"Energetycznych" wyprzedza jedynie ekipa PLUS.BIZNES-u, która w tym sezonie nie zaznała nawet smaku porażki i ma na koncie 24 "oczka". PGE ma ich na koncie "19", ale równie cenny jest fakt, że środowe zwycięstwo odniosła w starciu z bezpośrednim rywalem w tabeli, czyli COMPENSĄ. Jeszcze więcej radości może dostarczyć wiceliderom tabeli styl, w jakim zostało odniesione - PGE wygrała w sposób przekonujący i bezsprzeczny.

"Energetyczni" objęli prowadzenie już w 10. minucie - wynik spotkania otworzył Łukasz Szabat, ale jego strzał poprzedziła znakomita akcja duetu Mateusz Korniłowicz - Marcin Górka. Zresztą ten pierwszy błysnął przed przerwą raz jeszcze, w 13. podwyższając prowadzenie. Na dobre rozkręcił się jednak dopiero po przerwie - dołożył bowiem kolejne trzy gole, a swoich sił próbował nawet przy strzale przewrotką.

Rywale byli w stanie odpowiedzieć tylko jednym trafieniem autorstwa Marcina Malika. COMPENSIE, trzeciej drużynie tabeli, ten mecz się jednak zupełnie nie ułożył. Drużyna, która nieraz udowadniała, że w piłkę nożną potrafi grać na zupełnie niezłym poziomie, tym razem okazała się bezradna.