• Dzień: 27.05.2019, Poniedziałek
  • Godzina: 20:50
  • Obiekt: POLONIA, sektor C
  • Sędzia: MARIUSZ

+ Wraz z początkiem spotkania, zaczął padać rzęsisty deszcz, który utrudnił warunki gry. W takich okolicznościach zdecydowanie lepiej odnaleźli się Programiści, którzy zdeklasowali rywali. Już w. 3 i 5. minucie Jarek Afenkin rozwiązał worek z bramkami wykorzystując stratę obrońców Dell EMC oraz sprytne podanie Średnickiego. Odpowiedzieć próbował Marcin Zieliński, ale jego uderzenie obronił bramkarz
+ Kolejne minuty to znaczna przewaga jakościowa oraz fizyczna zespołu Sollers Consulting. Co akcja stwarzali sobie groźne sytuacje. Kolejne bramki dokładali obrońcy - Andrzej Niedźwiedź, Maciek Cegłowski czy dobrze dysponowany w tym meczu Michał Średnicki. Po drugiej stronie, drużyna Dell próbowała zmienić oblicze tego spotkania za sprawą braci Zielińskich oraz Mateusza Nowaka, uczestniczącego przy dwóch bramkach w pierwszej połowie. Niemniej jednak wynik 6:2 do przerwy to najmniejszy wymiar kary
+ Po przerwie egzekucja trwała. Co kilka minut trafiali Programiści. Każdy zawodnik Sollers Consulting zanotował co najmniej jedną bramkę lub popisał się ostatnim podaniem. W pamięci została akcja z 38. minuty, kiedy po rozegraniu rzutu rożnego i podaniu Afenkina, Porębski pewnym uderzeniem trafił do siatki

- W samej drugiej połowie zespół DELL EMC miał 5-6 dogodnych sytuacji, ale w większości albo zawodnicy nie trafiali czysto w piłkę, albo strzały mijały bramkę lub Jaje-Mierzyński stawał na wysokości zadania. Pudłowali Marcin i Łukasz Zielińscy. Świetnej sytuacji nie wykorzystał również Mazur

Pięć bramek, dwie asysty to nie lada wyczyn. Jarek w tym meczu po prostu brylował i bawił się.