#10 DZIŚ W ELIT LIDZE - PONIEDZIAŁEK 28.11

28/11/2022

Gdybyśmy mieli wskazać poziom rozgrywek, na którym emocji jest najwięcej, to spośród dwóch wymienionych poniżej nie jesteśmy w stanie. Dziś remisów nie przewidujemy!

ELIT VIII Liga
ARUP – MAZOWSZE SERCE POLSKI

Zaledwie 2 punkty dzielą pierwsze miejsce od czwartego, a dziś spotkanie bezpośrednich sąsiadów, którzy w teorii mogą dogonić lidera. Przed nami jeszcze 4 kolejki i wiele się może zmienić, ale trzeba zauważyć, że tak wyrównanej ELIT VIII Ligi dawno nie widzieliśmy! Tak też wyobrażamy sobie tę wieczorną rywalizację – wyrównana pierwsza połowa, a potem otwarty futbol z jedną lub dwoma bramkami przewagi na końcu dla jednej ze stron. Obie drużyny zagrają pierwsze spotkanie po dwutygodniowej przerwie, więc w początkowych minutach nie spodziewamy się fajerwerków. Obie również wygrały swoje ostatnie mecze i to dość wysoko, ale to ARUP zabawił się z teoretycznie trudniejszym przeciwnikiem – pokonał CBS WARSAW aż 9:1. To zwycięstwo pozwala nam przyznać nieznaczną przewagę Markowi i kolegom, ale nie ma co ukrywać, że dla obu składów dzisiejsze spotkanie będzie nowym otwarciem – stosunkowo długi rozbrat z piłką, pierwsza gra pod balonem. Jesteśmy bardzo ciekawi finalnego rezultatu, bo stawka jest wysoka!
Nasz typ: 52:48

ELIT IX Liga
TELEPERFORMANCE – TELESTRADA

Aż trzy debiutujące w rozgrywkach zespoły mają szansę na podium! Dziś bezpośrednie spotkanie pomiędzy dwoma z nich, po którym może się okazać, że TELESTRADA jednak nie zagra o medale. Muszą pokonać swoich wieczornych rywali, żeby nie wczuwać się w naszą reprezentację na mundialu i nie uprawiać punktowej matematyki. Bilans bramkowy zdecydowanie przemawia za reprezentacją TELEPERFORMANCE i o wiele trudniej będzie przygotować jakąś konkretną taktykę przeciwko nim, bo swoje zdobycze solidarnie rozdzielają na kilku niezłych zawodników. Niebiescy natomiast bardziej stawiają na indywidualności, więc i o wykluczenia konkretnych postaci będzie łatwiej. Co by się wieczorem nie działo, obie ekipy mogą być zadowolone ze swoich jesiennych występów. Teraz pozostaje im jedynie przypieczętowanie rozgrywek dobrym miejscem na koniec.
Nasz typ: 55:45