• Poziom: ELIT Szóstki II liga
  • Dzień: 05.03.2015, Czwartek
  • Godzina: 20:30

Trzy szybkie kontry dają zwycięstwo

W czwartkowy wieczór swoje mecze rozgrywały zespoły II ligi biznesowych szóstek, oba ze środka tabeli, oba bardzo potrzebowały trzech punktów z tego meczu, ale tylko jednemu się to udało. PIT-RADWAR wygrał dzisiaj z PHILIP MORRIS, co daje im możliwość wskoczenia na 4. miejsce tuż za podium ligi.

Od początku do ofensywy przeszli 'niebiesko-granatowi', przez co "papierosiarze" zostali ściśnięci w obronie, mając możliwość jedynie do kontrataków. Już w trzeciej 3. mieliśmy otwarcie wyniku. Po fatalnym błędzie w obronie swoją szansę wykorzystał świetnie dziś grający Grzegorz Bajszczak. Chwilę po tym swoje trzy grosze dorzucił Grzegorz Świercz dając już dwubramkowe prowadzenie swojemu zespołowi.

W tym momencie na plac gry wszedł Piotr Kalinowski - najlepiej strzelający zawodnik drużyny niebieskich. Poczuł, że musi wziąć grę 'w swoje nogi' dając bramkę kontaktową - po dobrym podaniu, które posłał Bartosz Maury, stanął oko w oko z bramkarzem. Świetnie go oszukał, zmuszając golkeepera do położenia się pod jego nogami, wtedy sprytnym uderzeniem przeniósł piłkę tuż nad nim. Nie minęła minuta i asystujący ustrzelił remis dając nadzieję swoim kolegom. Niestety, tuż przed przerwą gola na 3:2 zdobył wyżej wymieniony Grzegorz Bajszczak, dając skromne prowadzenie dla swojego zespołu.

Druga połowa wyglądała spokojniej. Gra była wolniejsza, lecz bardziej przemyślana.  Przez długi czas nie padła żadna bramka. Jedynie PIT-RADWAR miał swoją szansę, lecz po uderzeniu Grzegorza Świercza świetnym refleksem popisał sie Kamil Starzyk. Ten bramkarz zasługuje na szczególną pochwałę, bronił jak natchniony!

W 32. minucie doszło do wyrównania. Po raz kolejny Bartosz Maury trafił do siatki rywali. PHILIP MORRIS poczuł, że można ten mecz wygrać. Ruszyli do ataku odsłaniając się w obronie... co nie było zbyt dobrym pomysłem. Na sam koniec meczu trzema szybkimi kontrami popisali się przeciwnicy, ustalając ostatecznie wynik 6:3.

Mecz był naprawdę dobry i każdy z zawodników dał dzisiaj z siebie 100%. Było widać poświęcenie, dobry przegląd pola, mocne strzały z dystansu jak i grę kombinacyjną. Oby tak dalej.