(1:3)
  • Sezon: Wiosna 2015
  • Dzień: 21.05.2015, Czwartek

Słodkie zwycięstwo

Nie tak wyobrażali sobie mecz z ekipą WEDEL gracze DAFTCODE. Liczyli na pierwsze ligowe punkty, ale doświadczony zespół „Słodziaków” pozbawił ich wszelkich złudzeń.

Już początek spotkania wskazał faworyta. W 4. minucie niezawodny Piotr Jabłoński dał swojej ekipie prowadzenie, silnym strzałem po przechwycie piłki pokonując Carlosa Aceituno. Przewaga WEDLA była z minuty na minutę coraz wyraźniejsza. Cezary Sowiński i spółka ze spokojem operowali piłką, podczas gdy akcje graczy DAFTCODE były najczęściej szarpane. W 11. minucie było już 2:0, a na listę strzelców ponownie wpisał się Piotr Jabłoński. Gdy w 15. minucie Marcin Błaszak zdobył kolejną bramkę dla WEDLA, stało się jasne, że DAFTCODE czeka bardzo trudne zadanie. Co prawda minutę później Daniel Durlak dał swojej drużynie nadzieję, zdobywając bramkę kontaktową, ale do przerwy wynik już się nie zmienił.

Po przerwie było już tylko gorzej, patrząc z perspektywy piłkarzy DAFTCODE. Dobrze zorganizowana defensywa WEDLA rozbijała ataki rywala, a Piotr Jabłoński kąsał dalej. W 23. minucie skompletował hat-tricka, a po chwili piąte trafienie dla ciemnozielonych zaliczył Marcin Rogowski. Informatyków ambitnie próbowało nawiązać walkę, ale tego dnia WEDEL był niedościgniony. Ostatnią bramkę „Słodziaki” zdobyły w 37. minucie, kiedy Jabłoński dograł do Rogowskiego. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem słodkiej ekipy 6:1, co pozwoliło tej drużynie zaliczyć awans w tabeli.

Zawodnik meczu: Piotr Jabłoński
Zdecydowanie wyróżniający się zawodnik spotkania. Wszechobecny, doskonale kierował poczynaniami kolegów, samemu zdobywając hat-tricka i zaliczając asystę.