• Poziom: ELIT IV liga
  • Dzień: 31.03.2016, Czwartek
  • Godzina: 20:20

Niebo bardziej niebieskie dla Sollers Consulting

Mocnym akcentem zakończyli rundę zimową zawodnicy Sollers Consulting. W „niebieskich derbach” pokonali rywali z RWE, dzięki czemu rzutem na taśmę awansowali na ósme miejsce w tabeli ELIT IV Ligi.

Pierwsze minuty nie przyniosły wielu emocji. Walka toczyła się przeważnie w środku pola i brakowało klarownych sytuacji podbramkowych. Niemoc przełamał dopiero Maciej Janik. Zawodnik Sollers Consulting wykorzystał dokładne podanie od Jaime Gonzaleza Garcii i pokonał Aleksandra Rybickiego. Po tym golu obraz meczu nie uległ zmianie, oglądaliśmy dużo starć w strefie środkowej, a w sytuacjach, gdy piłka zmierzała już do bramki na wysokości zadania stawali golkiperzy obu drużyn. Wreszcie, w 14. minucie długie podanie spod własnego pola karnego przejął Marcin Kubik i podwyższył prowadzenie swojej ekipy. Do przerwy utrzymał się wynik 2:0.

Po wznowieniu gry na kolejne gole musieliśmy czekać aż do 37. minuty. Zespołom trudno było odmówić zaangażowania, z ławek rezerwowych obu ekip co chwilę pokrzykiwano i udzielano wskazówek, na bieżąco ustawienie i taktykę swojej drużyny analizował i korygował Victor Holgado Díaz, ale w kluczowych momentach brakowało precyzji lub szczęścia. Na trzy minuty przed końcem swój łup bramkowy powiększył Kubik i stało się jasne, kto będzie mógł schodzić z boiska z podniesioną głową, a honorowa bramka dla energetyków autorstwa Patryka Jurasika nic już nie zmieniła.

Ostatecznie Sollers Consulting pokonało RWE 3:1 i korzystając z porażki Omega Pharma w innym czwartkowym meczu zajęło ósme miejsce w końcowym zestawieniu ELIT IV Ligi. Ich rywale uplasowali się na 10 pozycji.

Zawodnik meczu: Marcin Kubik [Sollers Consulting]
Napastników rozlicza się z bramek, a te zdobyte przez Kubika dały jego drużynie trzy punkty na koniec rundy.